M.2 SATA gorunumlu NVMe SSD SATA yuvasına takılırsa hız fark eder mi?

Nejmettin_95

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleykum, bir sorum olacaktı. Ben MSI GE62 2QC Apache kullanıcısıyım, bilgisayarımda M.2 SATA SSD yazan slot boş ve SSD takmak istiyorum ve biraz araştırma yaptım NVM PCI SSD'ler farklı girişe sahip M.2 SATA farklı ama laptopum M.2 SSD SATA gorunumlu M + B Key yuvalarına sahip. NVMe SSD'yi SATA yuvasına takılırsam ne olur mesela bunu?

WD 500GB Blue NVMe M.2 SSD (1700MB Okuma / 1450MB Yazma) - Vatan Bilgisayar

Bunu bilgisayarıma takarsam hızda ne kadar elde eder im yoksa sadece SATA hızını alır mıyım yoksa hiç mi çalışmaz? Herkese guzel fikir ve bilgi olur videoda anlatılırsa, herkesin faydasına olur SSD'lerin farkı.

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 SATA yuvasını SATA arabirimi kontrol eder ve NVMe bir depolama birimini okuyamaz, yani o SSD bu bilgisayarda çalışmaz, M.2 SATA SSD bakmalısın.
s1.PNG

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

cevap üçün teşekkürler
bi sorum daha olacak msi yetkili servisi aradım ve bana sadece 250 gb sata m.2 destekledigini soyledi elimde 500 gb ssd olmadıgından kontrol edemiyorum sizce 500 gb m.2 sata ssd desteklermi almışken yuksek kapasite takmak istiyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı