M.2 SATA portuna M.2 NVMe SSD taksam çalışır mı?

Ludius28

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım 2242 tip SSD destekliyor ve bu tip SSD'ler hem çok pahalı hem de Türkiye'de bütçeme tek uygun marka kingspec. Ben ise Samsung'un bir SSD'sini almak istiyorum. Bilgisayarım NVMe desteklemese bile hızı umurumda değil SATA hızı almam yeterli. Sizce NGFF destekleyen bir slota NVMe taksam çalıştırabilir miyim?

Bilgisayarım 2242 tip SSD destekliyor ve bu tip SSD'ler hem çok pahalı hem de Türkiye'de bütçeme tek uygun marka kingspec. Ben ise Samsung'un bir SSD'sini almak istiyorum. Bilgisayarım NVMe desteklemese bile hızı umurumda değil SATA hızı almam yeterli. Sizce NGFF destekleyen bir slota NVMe taksam çalıştırabilir miyim?
Cihaz laptop mu yoksa bilgisayar mı. Bilgisayar ise anakartın modelini yazarsan sevinirim.

Cihazım laptop anakart modeli ise lenovovıqy0y1 diye yazıyor bir doküman bulamadım ben.
Araştırdım ve sonuç şu anakart m2 sata destekliyor nvme m2 alırsan biosda gözükmüyormuş. Çoğu kişide almayın demiş m2 onun yerine normal 2.5 lik ssd alın diyor.

Son düzenleme:
Araştırdım ve sonuç şu anakart M.2 SATA destekliyor NVMe M.2 alırsan BIOS'da gözükmüyormuş. Çoğu kişide almayın demiş M.2 onun yerine normal 2.5'lik SSD alın diyor.

Arkadaşlar sorunlarla karşılaşmamak için 2242 tarzında 4 cm kısa NGFF SSD alarak bilgisayarıma ekledim istediğim marka olmadı ama yapacak bir şeyim yok teşekkürler.

Arkadaşlar sorunlarla karşılaşmamak için 2242 tarzında 4 cm kısa NGFF SSD alarak bilgisayarıma ekledim istediğim marka olmadı ama yapacak bir şeyim yok teşekkürler.

Abi bende bilgisayarımın hafızasını yükseltmek istiyorum da 2 port varmış PC'de biri M.2 2280 PCI-e 4.0 X4 bu slot dolu şu an diğeri de M.2 2242 pcıe® 4.0 X4 miş bu 2242'ler hem piyasada yok hem de bütçem yetmiyor rica etsem bana taktığın tipte bir SSD önerir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı