Çözüldü M.2 SSD Lenovo 310 dizüstü bilgisayara takılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
700

birhat99

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba saygıdeğer Technopat üyeleri sizlerle bu konu hakkında tartışmak istiyorum bilgisayarımın SSD uyumu özelliğini Lenovo iletişim destek birimini arayarak seri numaram bilgisi dahilinde SSD özeliğimin:
Boyut 2.5, inç 9.7 milimetre.

128 GB ve 256 GB destekliyor takılma durumuda SATA 3 portuna uyumlu olduğunu öğrendim asıl merak ettiğim dizüstü bilgisayarıma uygun bu yazdığım özelliklerde M.2 SSD mevcut mudur piyasada nasıl öğrenebilirim? Fiyat aralıkları nedir?

Çözüm
Bilgisayarda M.2 portu var mı yok mu onu nasıl öğrenebilirim?

Diz üstü Lenovo 310-15IKB laptop (Ideapad) - type 80TV.

Takamazsın aynı laptopu kullanıyoruz daha dün apacer 120GB SATA SSD taktım.
Daha yeni Lenovo Ideapad 520'ye SSD taktım. M.2 yok, ben HDD Caddy aldım. HDD'yi Caddy'e SSD'yi de SATA'ya taktım.

Bende HDD Caddy'min gelmesini bekliyorum SSD cidden çok fark ediyormuşya.
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba saygıdeğer Technopat üyeleri sizlerle bu konu hakkında tartışmak istiyorum bilgisayarımın SSD uyumu özelliğini Lenovo iletişim destek birimini arayarak seri numaram bilgisi dahilinde SSD özeliğimin:
Boyut 2.5, inç 9.7 milimetre.

128 GB ve 256 GB destekliyor takılma durumuda SATA 3 portuna uyumlu olduğunu öğrendim asıl merak ettiğim dizüstü bilgisayarıma uygun bu yazdığım özelliklerde M.2 SSD mevcut mudur piyasada nasıl öğrenebilirim? Fiyat aralıkları nedir?
Daha yeni Lenovo İdeapad 520'ye SSD taktım. M.2 yok, ben HDD caddy aldım. HDD'yi caddy'e SSD'yi de SATA'ya taktım.

Bilgisayarda M.2 portu var mı yok mu onu nasıl öğrenebilirim?

Diz üstü Lenovo 310-15IKB laptop (Ideapad) - type 80TV.

Takamazsın aynı laptopu kullanıyoruz daha dün apacer 120GB SATA SSD taktım.
Daha yeni Lenovo Ideapad 520'ye SSD taktım. M.2 yok, ben HDD Caddy aldım. HDD'yi Caddy'e SSD'yi de SATA'ya taktım.

Bende HDD Caddy'min gelmesini bekliyorum SSD cidden çok fark ediyormuşya.

Çözüm
Apacer 120GB SATA SSD kaça aldın ve HDD Caddy mi iyi yoksa SATA SSD mi iyi performans olarak?

İndirimle Hepsiburada'dan 161TL'ye aldım şu an 190TL civarı. SSD'yi anakarta taktım Windows'u kurdum SSD'ye sonra DVD okuyucuyu söktüm bu arada HDD Caddy 2.bir depolama birimi takmana yarıyor yani oraya HDD'yi takmak daha mantıklı dediğim gibi HDD Caddy hddmi takıp DVD okuyucunun yerine takacağım 120GB SSD + 1TB HDD oldu bilgisayarda buradan DVD okuyucu nasıl sökeceğine bakabilirsin (2) IdeaPad 310 / 510 Notebook - Optical Drive Replacement - YouTube bu arada HDD Caddy'e DVD okuyucunun arkasındaki üçgen gibi olan vidayla çıkan aparatı ve DVD okuyucunun kapağını çıkarıp HDD Caddy takmayı unutma attığım videoda var resmi Lenovo'nun kanalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı