M.2 SSD Seçimi

Rutkay1

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, Aralık 2017’de Gigabyte AB350 Gaming 3 anakartlı bir sistem toplamıştım. Ancak o anki bütçem kısıtlı olmadığı için bir SSD almamıştım. Şimdilerde bilgisayarıma işletim sistemini kurmak ve bazı programları (Photoshop, Microsoft Office vs.) kurmak için bir M.2 SSD almak istiyorum. Ancak araştırmalarımda farklı tiplerde SSD’ler olduğunu gördüm. Ne tür bir marka ve model tercih etmeli, anakartıma uyumlu modelleri nasıl seçmeliyim? Teşekkürler şimdiden.

960 EVO veya 860 EVO alabilirsiniz. 960 EVO iş ağırlıklı uygulamalarda farkını epey hissettirecektir. Fakat iş ağırlıklı uygulamalarda çok işiniz yoksa 960 EVO almanıza gerek yok. Oyun ve günlük kullanımda 960 EVO ve 860 EVO arasındaki fark gözle görülür ve hissedilir değil. Açılış kapanış sürelerinde bile fark yok.

Samsung 860 EVO M.2 250GB M.2 2.5" SSD (MZ-N6E250BW) - incehesap.com

Samsung 960 EVO 250GB 3200-1500MB/sn PCIe NVMe M.2 SSD (MZ-V6E250BW) - incehesap.com

@Neurevt bende 850 EVO tavsiye edecektim ama siz 860 EVO tavsiye etmişsiniz. Garanti süresi nedeniyle 850 EVO daha avantajlı gibi geliyor bana aralarında ciddi bir fark var mı ?

Asus Tuf X470 Plus alacağım ve resmi sitesinde M key diye geçiyor m2 slotları. Corsair'ın mp300'ünü takmayı düşünüyordum ama çift çentikli bir ürün. Bunun haricinde 480, 500gb aralığında ne önerebilirsiniz? Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı