Çözüldü M.2 SSD sonrası 3060 Ti yerine Intel UHD Graphics görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

theneverknow

Zeptopat
Daha fazla  
Ekran kartı
3060ti
Anakart
asus prime b560m-k
İşlemci
i5 11400
Arkadaşlar merhaba,

Masaüstü PC kullanıyorum. 2. SSD'yi takana kadar herhangi bir problem yoktu. DxDiag ekran kısmında 3060 Ti görünüyordu. SSD'yi taktıktan sonra PC'ye Intel UHD Graphics geldi. Nereden yüklendiğini çözemedim. Monitörüm 144 Hz ve SSD'yi takmadan önce NVIDIA ekranından 144 Hz olarak ayarlamıştım. Intel'de 120'ye kadar alabiliyorum. Oyunlardaki performansında da değişiklik var gibi geldi. SSD'den sonra Assetto Corsa 'content Manager' programı açılmıyor. Problemler mevcut ve bu durum çok canımı sıkmaya başladı. Bilgisayarcıya götürmeden önce ben bu Intel'i kaldırabilir miyim? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Sadece mevcuttaki 3060 Ti ekran kartımı kullanmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sistem:
ASUS Prime B560M-K
ASUS GeForce 3060 Ti.
i5 11400.
XPG 512 GB SSD (mevcuttaki)
Crucial 1 TB P3 Plus (yeni takılan)

Çözüm
Anakarta bağlantıyı ekran kartı kısmına takarsanız sorununuz ortadan kalkar. (HDMI veya Display Port kablonuzu ekran kartına bağlayın yani)
İşlemcide grafik birimi var. Update de sürücüsünü kurmuş olabilir. Sonuçta kablo haricide olduğu sürece dahili kullanılmaz.

Anakarta bağlantıyı ekran kartı kısmına takarsanız sorununuz ortadan kalkar. (HDMI veya DisplayPort kablonuzu ekran kartına bağlayın yani)

Hocam nasıl bir kralsın ya...
Çok teşekkür ederim konu buymuş :D
HDMI kablosunu anakarta takmışım...

İşlemcide grafik birimi var. Update de sürücüsünü kurmuş olabilir. Sonuçta kablo haricide olduğu sürece dahili kullanılmaz.

Yorumun için teşekkür ederim hocam...
Kayserili hocamın dediğiymiş :)

Baktınız bu olmuyor, aygıt yöneticisinde UHD Graphics'i devre dışı bırakabilirsiniz.

Onu yaptığımda da ekran donuyordu. Ancak HDMI kablosuymuş derdim hocam...

Teşekkür ederim arkadaşlar çok sağ olun :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı