M.2 SSD tavsiyesi

Kubilaysssss

Hectopat
Yer
İstanbul
Selamlar bende 240 GB'lik bir SSD Kingston A400 var.
Bir oyun açıkken ve arkada başka bir şeyler açıkken disk kullanımı 100 oluyor ve kasıyor Windows 10 ve oyunlar A400'e yüklü bende bir tane M.2 almayı düşünüyorum. Windows'u kuracağım ve çok kullandıgım birkaç program ve 1 2 oyunu yükleyeceğim. Öbür SSD'ye diğer oyun ve programları. Sizce ne almalıyım anakartım ne destekliyor bilmiyorum M.2'lerin türleri varmış galiba SATA NVMe falan hangisi var bende yer olarak bilmiyorum anakartım Gigabyte S2H B450 sadece oyun için kullanacağım PC'yi tavsiyelerinizi bekliyorum bütçe 400 TL yer olarak 240 olması lazım en az.
R3 3100.
GTX1650s.
500W PSU
8 GB 3000 MHz RAM.
Bilgi olsun diye ekledim fark eder mi bilmiyorum.

Gündelik kullanıcı için M2 ve SATA hız farkı pek önemli değil. Yani render almıyorsanız SATA alın ve geçin. Sizin için en iyi tercih aşağıdaki ikiliden biri olacaktır:

Bütçe 150TL artarsa:

100 TL daha ekleyip bunu alabilirsiniz.

Bu modeli kullanıyorum. Çok memnunum. Bir de anakartınız SSD için soğutma bloğunuz varsa kat kat daha iyi olur.

Selamlar bende 240 GB'lik bir SSD Kingston A400 var.
Bir oyun açıkken ve arkada başka bir şeyler açıkken disk kullanımı 100 oluyor ve kasıyor Windows 10 ve oyunlar A400'e yüklü bende bir tane M.2 almayı düşünüyorum. Windows'u kuracağım ve çok kullandıgım birkaç program ve 1 2 oyunu yükleyeceğim. Öbür SSD'ye diğer oyun ve programları. Sizce ne almalıyım anakartım ne destekliyor bilmiyorum M.2'lerin türleri varmış galiba SATA NVMe falan hangisi var bende yer olarak bilmiyorum anakartım Gigabyte S2H B450 sadece oyun için kullanacağım PC'yi tavsiyelerinizi bekliyorum bütçe 400 TL yer olarak 240 olması lazım en az.
R3 3100.
GTX1650s.
500W PSU.
8 GB 3000 MHz RAM.
Bilgi olsun diye ekledim fark eder mi bilmiyorum.

Gündelik kullanıcı için M.2 ve SATA hız farkı pek önemli değil. Yani render almıyorsanız SATA alın ve geçin. Sizin için en iyi tercih aşağıdaki ikiliden biri olacaktır:

Arkadaş M.2 SSD demiş.

Anakartın 1 tane M.2 destekliyor bu yüzden bugün 1 tane 240'lık alırsan ileride sıkıntı olup yükseltmek zorunda kalırsan bu diski sökmen gerekecek. Bu yüzden almışken 500'lük almanı tavsiye ediyorum.
SanDisk Ultra tavsiye edilmiş ama bildiğim kadarıyla A2000 ondan bir tık daha iyi. @hakan yaeger bayağı detayını biliyor ben de ondan duymuştum sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı