M.2 SSD Tavsiyesi

N0vaBetrayel

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Almanya / Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba. Sistemimde şu an 2 SSD var Samsung 860 EVO 500GB ve Seagate ZA 500 GB SSD. Anakart uzerinde 1 adet M.2 yuvasi var, 500GB M.2 SSD alip depolamayi yukseltmek istiyorum, 1TB yetersiz geliyor. Merak ettigim depolama birimleri arttikca hiz dususu olur mu? Şu an Samsung 560/520, Seagate 560/540 degerlere sahip performanslari gayet iyi, 3. SSD'yi eklememin hizlara bir etkisi olur mu? SSD olarak ne tavsiye edersiniz?

Anakart MSI B460M PRO.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda yeterince SATA portu var. M.2 alınacaksa NVMe alınmalı, o da ihtiyaç durumunda alınmalı diye düşünüyorum. Sizde ikisi de yok. Bütçeniz çok az.
500 GB SATA 3 bir SSD işinizi görecektir.
Hız olarak size bir zararı hiçbir durumda olmaz. Sadece NVMe alırsanız aktarma hızında artış, sistemi ona kurarsanız tepki vb. şeylerde de çok ufak (belki de fark edemeyeceğiniz) bir artış yaşarsınız. Ama dediğim gibi, öyle bir bütçeniz yok.

A2000 bu bütçede en mantıklı seçim. 100 lira verip p5'de alabilirsin ama normale göre fazla ısınan bir model, M.2 soğutucun yoksa çok önermem.
M.2'ye cidden ihtiyacın var mı? Normal kullanıcı için bence çok gerek yok ama SATA almak isterseniz 870 EVO harika olur.

A2000 bu bütçede en mantıklı seçim. 100 lira verip p5'de alabilirsin ama normale göre fazla ısınan bir model, M.2 soğutucun yoksa çok önermem.
M.2'ye cidden ihtiyacın var mı? Normal kullanıcı için bence çok gerek yok ama SATA almak isterseniz 870 EVO harika olur.

Üzerinde sogutucu mevcut fakat ne kadar etkilidir? bilmiyorum. Sistemi günlük isler ve oyun icin kullandıgımdan dolayı cok fazla bütce ayırmıyorum. XPG invader kasada 2 SSD icin yer var arka kısmında SSD montaj yeri berbat ötesi suan SATA SSD alsam bile montaj yapabilecegim bi yer yok, en mantıklı M2 SSD geldi anakarta takar ekstradan 2 kabloyla ugrasmamıs olurum.

Geri
Yukarı