M.2 SSD tavsiyesi

Haklısınız hocam. 980 tamamen marka ismiyle satıyor zaten.
Kesinlikle, diğer DRAMLESS SSD'lere göre 64MB HMB sayesinde biraz daha hızlı ama Crucial P5 varken 980'e bakılmaz bile.
Aynısı 870 QVO için geçerli bu arada o paraya MX500 alınıyor.

Kesinlikle, diğer DRAMLESS SSD'lere göre 64MB HMB sayesinde biraz daha hızlı ama Crucial P5 varken 980'e bakılmaz bile.
Aynısı 870 QVO için geçerli bu arada o paraya MX500 alınıyor.
870 QVO'nun 8TB versiyonu var en azından, en ucuz 8TB SSD diye biliyorum. 980 gerçekten çok saçma bir SSD.

O tamamen depolama amaçlı bir SSD zaten. Ana disk olarak asla alınmamalı.
Tamamda benzer fiyatlara MX500 alınabiliyorken 870 QVO'nun avantajı ne? Hiç bir avantajı yok. Benzer fiyatlara QLC mi TLC mi almak iyi olur? İstediği kadar depolama amaçlı piyasaya sürülmüş olsun hiç bir fiyat avantajı yok TLC SSD'lere göre.

500GB isterseniz bu işinizi tam anlamıyla görür:
1TB istersenizde 160TL aşıp NV2 almanız iyi olur.

Son düzenleme:
Bu konuya hakim olmadığım için yorum yapamıyorum. NV1 ile NV2'nin mantığı nedir? Ayrıca 1 TB'lık versiyonda DRAM özelliği bulunuyor mu?
500GB isterseniz bu işinizi tam anlamıyla görür:
1TB istersenizde 160TL aşıp NV1 almanız iyi olur.

Bu konuya hakim olmadığım için yorum yapamıyorum. NV1 ile NV2'nin mantığı nedir? Ayrıca 1 TB'lık versiyonda DRAM özelliği bulunuyor mu?

İkisinde de DRAM yok. Ama NV2 DRAMless bir SSD’ye göre güzel bir performans veriyor. NV1 hakkında çok bilgim yok ama performansının düşük olduğunu duymuştum ve sanırım thermal throttling yapıyordu. @hakan yaeger hocam daha iyi bilgilendirecektir.

Geri
Yukarı