M.2 SSD yanına SATA SSD nasıl takılır?

qenc111

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 240 GB M.2 SSD kullanıyorum ve depolama alanı yeterli gelmediğinden ek olarak bir SATA SSD takmak istiyorum. Aklımda ki birinci soru şu Windows haliyle M.2 SSD'ye kurulu SATA SSD'yi direkt sisteme bağlayıp bilgisayarı açıp kullanmam yeterli mi yoksa klonlama veya bilmediğim bir işlem yapmama gerek var mı? İkinci sorum ise yeni alıp takacağım SSD'nin herhangi bir uyumu gibi bir şeyine bakmam gerekiyor mu? SSD önerilerinize açığım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 240 GB M.2 SSD kullanıyorum ve depolama alanı yeterli gelmediğinden ek olarak bir SATA SSD takmak istiyorum. Aklımda ki birinci soru şu Windows haliyle M.2 SSD'ye kurulu SATA SSD'yi direkt sisteme bağlayıp bilgisayarı açıp kullanmam yeterli mi yoksa klonlama veya bilmediğim bir işlem yapmama gerek var mı? İkinci sorum ise yeni alıp takacağım SSD'nin herhangi bir uyumu gibi bir şeyine bakmam gerekiyor mu? SSD önerilerinize açığım teşekkürler.
1- Evet. Direkt kablolarını bağlayıp disk yönetiminden aktif ederek kullanabilirsiniz.

2-Laptop değilse bir şeye bakmanız gerekmiyor.

Sata kablosu ve güç kablosunu bağladıktan sonra bilgisayarı açtığınızda görünmezse korkmayın. Windows disk yönetiminden aktif etmeniz gerekebilir. Windows disk yönetimi yeni depolama cihazı tanımlama diye aratırsanız ilgili yönrgeler çıkar.

Depolama alanı için alacaksan 2.5 inç girişi varsa HDD alman mantıklı olur. Harici disk almayı da düşünebilirsin. Harici diskle uğraşmayı sevmiyorsan fiyatı uygun ve yüksek kapasiteli bir SSD almayı düşünebilirsin. 2. el almak mantıklı olabilir.

Masaüstümü laptop mu?
Masaüstü
Hocam uyumludur. SATA kablosunu anakartınıza takın. Güç kaynağından gelen SATA güç kablosunu SSD'ye takın. Basit bir işlem zaten. Ayrıca SSD için bütçe nedir? Klonlamaya gerek yok hocam.
250GB Bir SSD işimi görür bütçe 300 350 civarı

Geri
Yukarı