M.2 SSD Yükseltme Vidası Sorunu

ruzgar2015

Kilopat
Daha fazla  
M.2 SSD montajı yaparken biraz fazla sıkınca M.2 yükseltme vidası ile beraber parçada geldi.
Nasıl bir yol izlemem gerek.
thumbnail_IMG_0674.jpg

thumbnail_IMG_0675.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Onu bırakın da o kadar sıktıysanız SSD'yi bozmuş olma ihtimaliniz var.
Belki vidalıdır orası, en alta o pul gibi şey, onjn üstüne de yuvarlak büyük parça gelecek gibi gözüküyor. Bir deneyin bakalım, belki tutar.

Arkadaşlar SSD'de sorun yok şu an kullanıyorum. Sıkıntısız bir şekilde benim anakartta 2 adet M.2 SSD slotu var benim öğrenmek istediğim bu düşen ufak parça lehimle tutturulur mu hani olur ya belki sizlerinde başına gelmiştir. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Japon yapıştırıcısı kullandım ama ne yazık ki tutmadı.

Korkacak bir şey yok hocam, gördüğüm fotoğrafa göre söylüyorum. Anlaşılan sıkı geçme parça çıkmış, çünkü vida yuvasının metal çemberi halen anakarta takılı durumda, sen o parçayı japon yapıştırıcısı ile güzelce yapıştır, ama yapışkanı çok sürme anakartta beyaz leke olmasın, kuruduktan sonra montajı yaparsın. Arkadaşların abarttığı gibi bir durum söz konusu değil, ayrıca çok sıkmanıza gerek yok dayandıktan sonra parmak kuvveti ile sıkın yeterli

Arkadaşlar SSD'de sorun yok şu an kullanıyorum. Sıkıntısız bir şekilde benim anakartta 2 adet M.2 SSD slotu var benim öğrenmek istediğim bu düşen ufak parça lehimle tutturulur mu hani olur ya belki sizlerinde başına gelmiştir. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Japon yapıştırıcısı kullandım ama ne yazık ki tutmadı.
Başakşehir İstanbul
Yakınsan el atayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı