Çözüldü M.2 SSD'den Windows boot yapmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nighthowl

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Msi b450m pro max m2
İşlemci
R5 2600
BIOS menusunde M.2 SSD gorunuyor flashdan Windows kura girince SSD'yi goruyor hatta kurdum ancak boot menusunden M.2 SSD yok. O yuzden de Windows baslangicta acilmiyor siyah ekranda kalıyor. Bootda diger SSD var. M.2 hard disk yok. M.2 SSD calisiyor diger hard diske kurup denedim SSD'nin icinde Windows klasor ve belgeleri var. Sadece boot menude M.2 SSD gorunmuyor.

ED73924A-4CF5-4486-9990-850F5873A8B8.jpeg

D96CCD35-422B-4745-B787-9C0E8C511BFF.jpeg

Çözüm
SATA'larin hepsini soktukten sonra CSM kapaliydi tekrar açtım ve sonunda boot menusunde cikti cok sağ olun.
Eğer anakart üzerinde bile gözükmüyorsa sorun var gibi gözüküyor. SSD görmemesinin sebebini anlamadım açıkçası.

Anakartta biosra gorunuyor sadece boot menusunde gorunmuyor bundan dolayi M.2 SSD'den Windows'u baslatamiyorum. Bu arada diger SSD'yi çıkarıp da denedim yine olmadi.
Sanirim konu hakkında bilgisi olan yok.

Anakartta biosra gorunuyor sadece boot menusunde gorunmuyor bundan dolayi M.2 SSD'den Windows'u baslatamiyorum. Bu arada diger SSD'yi çıkarıp da denedim yine olmadi.
Sanirim konu hakkında bilgisi olan yok.

Hala cozum bulamadim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aklıma gelen şey, SSD ve HDD'yi SATA 1 ve 2'ye takıp deneyin. Duruma göre yazarsınız. Fakat mutlaka deneyin. Bu işlemi de fişten çekik olarak yapın.

ASUS anakartlarda, anakart üzerindeki SATA 3 portu dolu ise bazı M.2 yuvaları çalışmayabiliyor.
Bu kullanıcı kılavuzlarında genelde yazıyor.

HDD'leri veya diğer SSD'leri taktığınız, SATA portunu değiştirmenizi öneririm.

Aşağıda sebebi olabilir.
SATA 5&6 portunuzu boş bırakın.

1642193621145.png

ASUS anakartlarda, anakart üzerindeki SATA 3 portu dolu ise bazı M.2 yuvaları çalışmayabiliyor.
Bu kullanıcı kılavuzlarında genelde yazıyor.

HDD'leri veya diğer SSD'leri taktığınız, SATA portunu değiştirmenizi öneririm.

Sitesinde öyle bir uyarı göremedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı