M.2 SSD'ye Windows kurduktan sonra hata

Atakan Bayat

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Üniversite
Arkadaşlar bugün aldığım, M.2 SSD'ye Windows 10 kurdum. Nasıl kurdum? Technopat sitesinde bulduğum USB'ye Windows yazma videosunu izleyerek birebir Windows'u UEFI olarak yazdım ve USB ile Boot seçip gelen Windows ekranında M.2 SSD seçerek kurulumu gerçekleştirdim (SSD markası Corsair MP510 240GB) fakat "reboot and select proper Boot device or ınsert Boot media in selected Boot device and press a Key" hatası ile karşılaştım. Bunun sebebi nedir? Çözümü var mıdır?

Bios kısmına girebiliyor musunuz ? Diski görmüyor olabilir. Boot menüden diski başa alır mısınız ?
Bios'a girip M2 SSD'yi ön sırayada alıyorum. Ön sıraya almama rağmen bunu söylüyor bana.

Yazdığınız hatanın karşılığı sistem başalngıç yapmak için aygıt bulamıyor lütfen bir aygıt seçin diyor.
Sisteminizde başka bir depolama birimi var mı?
1 Adet SSD ve 3 Adet HDD var bunları çıkarıp kurulumu yapmamı önerir misiniz? Bunlarda eski kurulu olan sistemleri biçimlendirdim yani formatladım.
Eğer sadece M2 SSD takılı olur ve sistemi ona kurarsam buna rağmen aynı hatayı alırsam çok değişik olur.

Kurulum yaptıktan sonra hiç Windows'a girebildiniz mi yoksa kurduktan sonra direk bu ekran mı geldi ?

Windows'u kurdum ardından pc resetlendi ve devamında bu hata ile karşı karşıya geldim sonra BIOS'a giriş sağladım en başa aldım SSD'yi tekrar bu hata ile karşı karşıya kalmaya devam ediyorum.

Boot menüde neler var? Tüm diskleriniz görünüyor mu?

Tüm disklerim görünüyordu. Boot menüde ve en başta dediğim gibi yeni aldığım M.2 seçiliydi. PC tekrar başlattım bekledim falan ama fakat bu hata düzelmedi. Şimdi eski SSD'me kurdum Windows'u buradan yazıyorum. M.2 ile açmayı başaramadım. Aslında şöyle anlatayım şu an eski SSD ve diğer bütün HDD'ler ve M.2 takılı şekilde Windows kurdum ve sorun yok. M.2 SSD bilgisayarımda gözükmekte ve içinde işlemler vb yapabiliyorum herhangi bir problemi yok fakat şunu atlamışım ilk Windows'u M.2 içine kurmama rağmen kurulu gözükmesine rağmen Windows başlamıyordu orada şöyle bir hata almıştım:

"Recovery.
"Your PC /device needs to be repaired - this application or operating System could'nt be loaded because a required file is missing or constains errors.

File://Windows//system32//winload.efi - error code: 0xc000000e.

You'll need to use Recovery Tools. If you don't have any installation Media (lika a disc or USB device), contact your PC admin or PC/Device manufacturer"

Sonra her şeyi çıkarıp M.2 SSD ile PC'yi başlattım bu hatayı aldım aygıt bulunamadı hatası, sonra geri taktım ve hala bu hata devam etti. Bende en son eski SSD'me kurdum ve açmayı başardım PC'yi.

Geri
Yukarı