M.2 SSD'yi yere düşme sonucu bozulur mu?

abdullahylmz

Decapat
Daha fazla  
Daha 3 gün önce bilgisayar topladım ve parçalar elime yavaş yavaş geldiler sonra ben uyuyordum kalktım kargo gelmişti Samsung 970 EVO M.2 SSD almıştım depolama olarak o geldi sonra uyku semesiyle elim boşaldı ve kutu elimden göbek hizağamdan yere düştü bir şey olur mu?

Daha 3 gün önce bilgisayar topladım ve parçalar elime yavaş yavaş geldiler sonra ben uyuyordum kalktım kargo gelmişti Samsung 970 EVO M.2 SSD almıştım depolama olarak o geldi sonra uyku semesiyle elim boşaldı ve kutu elimden göbek hizağamdan yere düştü bir şey olur mu?
Takarak öğrenebilirsin.

Kutudayken düştüyse bir şey olmamalı. Bu tarz ürünlerin kutuları darbeye, düşmeye karşı ürünü koruyacak şekilde oluyor genelde. Zaten kargodayken sizin düşürmenizden daha beter şekilde muamele edilmiştir muhtemelen. Göbek hizasından düşürmekle bir şey olmaz.

Ekstradan çıplak bir şekilde değil de kutunun içindeyken yere düştüğünü göz önüne alırsak, yüzde 99 ihtimal bir şey olmamıştır. HDD'ler gibi hassas parçalar değil SSD'ler, Çıplak halde düşürseniz bile bir sorun olmazdı bence. Göbek hizamdan Intel işlemci düşürmüştüm, çalıştırdığımda takır takır çalışıyordu. Kısacası içiniz rahat olsun, bir şey olmamıştır.

Takarak öğrenebilirsin.

İşlemcim pazartesi günü gelecek o zaman takarak öğrenirim teşekkürler.
Hocam usb belleğin yere düşmesiyle aynı gibi bir şey. Bence sorun olmaz.
oh içim rahatladı vallahi
Ekstradan çıplak bir şekilde değil de kutunun içindeyken yere düştüğünü göz önüne alırsak, yüzde 99 ihtimal bir şey olmamıştır. HDD'ler gibi hassas parçalar değil SSD'ler, çıplak halde düşürseniz bile bir sorun olmazdı bence. Göbek hizamdan Intel işlemci düşürmüştüm, çalıştırdığımda takır takır çalışıyordu. Kısacası içiniz rahat olsun, bir şey olmamıştır.

Sağ olun.
Kırılmamışsa zarar görmemişse bozulmaz denemek lazım.

İşlemcim geldiği zaman hemen deniyeceğim sağ olun.
Normal SATA diskler gibi olmadığı için bir şey olmaz diye tahmin ediyorum.

Güzel o zaman dert etmeme gerek yok diyorsunuz.
İşlemci olmadan sistemi toplayamam geldin deneyeceğim.

Önce çalıştırmayı deneyin.

Geri
Yukarı