M-ATX anakarta 3 adet ekran kartı bağlanabilir mi?

PARAMORE

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Eczacı
Elimde MSI B560M Bazooka anakart var. Anakartın 3 PCI slotu var, sanırım alttaki 2 tanesi PCI-E 1.0 olarak geçiyor. 3 tane de RTX 3060 Ti ekran kartım var. Sistemlerimi dağıtıp takas yoluyla aldım.
1) Bu anakarta 3 kartı birden bağlayıp kazım yapmam mümkün müdür?
2) Mümkünse alacağım riser aparatları ne şekilde olmalıdır ve ne düzende bağlamalıyım?
3) Herhangi bir ek ayara gerek var mı, bilgisayar 3 kartı takınca direkt açılır mı ve Windows'ta kazım gerçekleştirme şansım olur mu bu şekilde?
Hive OS kazımı yapmak istemiyorum, Windows üzerinden yapmak istiyorum. Tek kartla denemelerim oldu ama aynı sisteme hiç daha fazla kart bağlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
1 - Mümkün ister birini direkt tak 2 rıser al veya 3 adet rıser al sana kalmış.
2 - Riser VER009S PCI-E 1x to 16x USB 3.0 Kart 4748p Uzatma V009S BTC Fiyatları ve Özellikleri bu ürünü tavsiye ederim 100 e yakın kullandım sorunsuz.
3 - Herhangi ek ayara gerek yok direkt çalışır.
4 - Neden hiveos kullanmıyorsunuz çok kolay ve stabil gerek oc gerekse miner coin cüzdan her işlem kullanışlı tek tıkla windows kazan çoğu kişiyi hiveosa geçirdim forumda değil herkes çok memnun 🥳

not : biosta Primary vga seçeneğini varsa ıgfx seç böylece hem anakart hemde ekran kartlarından görüntü alabilirsin.birde gene biosta Above 4gb... gibi bir seçenek görürsen onu da enable yap
birde elektrik kesintilerinde auto çalışması için miner exe bat oluşturup win startup a at sonra biostan güç seçeneklerinden ac loss seçeneğine power on veya last state modu girmen iyi olur.

Son düzenleme:
1 - Mümkün ister birini direkt tak 2 rıser al veya 3 adet rıser al sana kalmış.
2 - Riser VER009S PCI-E 1x to 16x USB 3.0 Kart 4748p Uzatma V009S BTC Fiyatları ve Özellikleri bu ürünü tavsiye ederim 100 e yakın kullandım sorunsuz.
3 - Herhangi ek ayara gerek yok direkt çalışır.
4 - Neden hiveos kullanmıyorsunuz çok kolay ve stabil gerek oc gerekse miner coin cüzdan her işlem kullanışlı tek tıkla windows kazan çoğu kişiyi hiveosa geçirdim forumda değil herkes çok memnun 🥳

not : biosta Primary vga seçeneğini varsa ıgfx seç böylece hem anakart hemde ekran kartlarından görüntü alabilirsin.birde gene biosta Above 4gb... gibi bir seçenek görürsen onu da enable yap
birde elektrik kesintilerinde auto çalışması için miner exe bat oluşturup win startup a at sonra biostan güç seçeneklerinden ac loss seçeneğine power on veya last state modu girmen iyi olur.
Çok teşekkür ederim hocam, Hiveos'u bir düşüneyim madem.
Not kısmında son dediğiniz bat olayını çok anlamadım açıkçası, bu dediğiniz kısmı anlatan bir video falan varsa izleyebilirim sizi yormadan. Onun haricinde dediklerinizi uygulayacağım, teşekkür ederim.
Bu arada 010S Plus aldım hocam, biraz pahalıydı ama şikayetleri gidermişler diye gördüm.

Son düzenleme:
elektrik kesilip geldiğinde evde değilseniz mining auto başlasın diye tavsiye etmiştim.
bunun için bütün minerların bat dosyası vardır exesini çalıştıran o dosyadan aşağıdaki adımları uygulayın.
  1. Miner.exe nizi çalıştırdıgınız bat dosyasından bir kısayol oluşturun.
  2. Kısayol oluşturulduktan sonra, dosyayı sağ tıklayın ve Kes'i seçin.
  3. Başlat düğmesine basın ve Çalıştır yazın ve enter tuşuna basın.
  4. Çalıştır penceresine, Başlangıç klasörünü açmak için shell: startup yazın.
  5. Başlangıç klasörü açıldıktan sonra, klasörün üst kısmındaki Giriş sekmesine tıklayın ve kısayolu klasöre yapıştırmak için Yapıştır öğesini seçin
  6. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda windowsla beraber çalışacaktır.
  7. çalışması içi süre koymak isterseniz miner klasöründe kısayol oluşturduğunuz bat dosyasına sağ tuş düzenle komutu ile ilk satırna aşağıdaki komutu girin 10 rakamı saniyeyeyi belirler.
  8. @Echo off
    Timeout /t 10

Geri
Yukarı