M.T.O.K hakkında bilgi

Arda Ekin

Hectopat
Yer
Çankaya/Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, ben Ankara'da bir meslek lisesinde 9.sınıf okuyorum. Seneye (10.sınıf) bölüm seçeceğiz ve ben Makine Teknolojileri bölümünü seçmek istiyorum (Ayrıca Bilişim ve Elektrik/Elektronik bölümü de var). 11.sınıfta okulumuzda ki Makine bölümünün dalı olan Teknik Ressamlığı seçmek istiyorum. İleride ise İnşaat, Makine veya Endüstriyel Tasarım Mühendisi olmayı hedefliyorum. M.T.O.K adlı uygulamayı okudum ve açıkcası umudum çok yükseldi. Sonuçta meslek lisesi mezunları teknoloji fakültelerinde mühendislik fakülteleriyle aynı düzeyde eğitim görecek fakat daha düşük puanla gireceğiz ve uygulama ağırlı olacak. Ankara'da sadece Gazi Üniversitesi'nde varmış ve mühendislik alanında Türkiye'de en iyi 3.üniversite. Benim de dayım bu sene ODTÜ'de İnşaat Mühendisliği okumaya başladı. Bende onun izinden gitmek istiyorum ve İnşaat Mühendisliği veya Endüstriyel Tasarım Mühendisliğini seçmek istiyorum. Fakat biraz tedirginim. Sayısal derslerimin notları (Fizik-Kimya-Matematik) 70 ve 75 arasında. Gazi Üni. İnşaat Mühendisliğide (M.T.O.K) MF-4'ten 257 puan istiyor. Acaba girebilir miyim? Ve umarım sadece lisede okuduğumuz bölüm dışında bölüm seçebiliyoruzdur. Bilgilendirirseniz sevinirim. İş imkanıda İnşaat Mühendisliği olarak ailemde dayım dışında samimi bir akrabamızın şirketi var. Hedeflerimi buna göre ayarlamak istiyorum lütfen yardım edin :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı