M1 İşlemcili iPad Pro Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Özellikleri

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
M1 işlemcili iPad Pro fiyatı ve özellikleri

Apple, uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı M1 işlemcili iPad Pro modellerini resmi olarak duyurdu. Bildiğiniz üzere Apple’ın Spring Loaded etkinliğinde A14X işlemcili bir iPad Pro modelini lanse edeceği iddia ediliyordu. Fakat bugün düzenlenen etkinlikle beraber yeni iPad modellerini duyuran teknoloji devi, herkesi ters köşe yararak yeni iPad modellerini M1 işlemci ile güncelledi. Peki, M1 işlemcili […]

Devamı: M1 İşlemcili iPad Pro Duyuruldu! İşte Fiyatı ve Özellikleri
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Evet düşündüğüm gibi bir şey oldu, macOS Big Sur gelse tam olur teorim. Ama iPadOS'i bırakmazlar o yüzden x86 programlar çalışır mı bilemem belki yöntemi falan çıkar.

Böyle bir donanıma iPadOS yetmiyor maalesef. Bir şekilde Mac'lere ortak işletim sistemine sahip olmalı artık iPad'ler ve artık masaüstü uygulamalarını çalıştırabilmeli. Zira M1 sayesinde bunun önünde hiçbir engel kalmadı.

Yeni tanıtılan iPad Pro'nun M1 işlemcili olması, iPad kullanıcılarının da işine yarar. Apple M1'in gücünü zayi etmek istemeyeceği için iPadOS 15 ile birlikte çok büyük güncellemeler olacağını tahmin ediyorum. Yani elinde iPad bulunan kullanıcılar için de büyük bir haber bu.
Ağzınız bal yesin hocam aynı beklenti içindeyim bilgisayara çok yaklaşmış olur öyle durumda şu an uygulama azlığından şikayetçi durumdayım şahsen.

M1 iPad Pro'yu hiç beklemiyordum. Sürpriz oldu benim için. Keşke beş ay daha bekleyip M1 iPad Pro alsaymışım. Ama A12Z işlemci için iPadOS 15'i iple çekiyorum. Bu cihazı normal dizüstülerden daha çok seviyorum!

Evet düşündüğüm gibi bir şey oldu, macOS Big Sur gelse tam olur teorim. Ama iPadOS'i bırakmazlar o yüzden x86 programlar çalışır mı bilemem belki yöntemi falan çıkar.

x86'yı bu saatten sonra önemseyen kim ki? Apple zaten özel bir ekosistem, çıkan uygulamaları da bir ölçüde özel oluyordu. Bu nedenle Apple geliştiricileri için x86 ya da ARM, çok fark etmeyecektir.

x86'yı bu saatten sonra önemseyen kim ki? Apple zaten özel bir ekosistem, çıkan uygulamaları da bir ölçüde özel oluyordu. Bu nedenle Apple geliştiricileri için x86 ya da ARM, çok fark etmeyecektir.
Abi X86 uygulamaları çalışmasa bile şuan M1 Mac'lerde çalışan uygulamalar bu yeni iPad'lerde çalışabilse cihazın potansiyeli daha iyi kullanılmış olur diye düşünüyorum.

x86 uygulamaları çalışmasa bile şuan M1 Mac'lerde çalışan uygulamalar bu yeni iPad'lerde çalışabilse cihazın potansiyeli daha iyi kullanılmış olur diye düşünüyorum.

Cross-platform desteği gelebilir belirli uygulamalar için. Ama hepsi için de beklememek gerek, sadece Apple tarafından değil geliştirici tarafından da bakmak lazım.

Bir anda olacak bir şey değil bu. İşletim sisteminin dışında geliştiricilerin de bunu göze alarak uygulama geliştirmesi gerekecek. Eğer yeni MacBook'lara dokunmatik ekran gelirse, bahsettiğim uyum süreci hızlanır.

Geri
Yukarı