M1 MacBook Air 16 GB vs M1 MacBook Pro 8 GB

Emirhan Ülker

Femtopat
Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum ama bir konuda kafam çok karışık.
8 GB RAM yazılım için yetebilecekse MacBook Pro almak istiyorum ama yetmeyecekse mecbur MacBook Air 16 GB alacağım ve bu konuda Technopat ahalisinin görüşlerini almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Umutİnan

Decipat
Makaleler
2
8 GB Air alsan da aynı şey zaten. Tek önemli fark Pro'da ekstra olarak fan bulunması ve bataryanın büyük olması. Ha bir de ekran 400 değil de 500 nit Pro'da. Onun dışında aradaki farka değecek bir şey yok. 9000 TL'ye alabiliyorsun M1 Air'i PT'den.

KS
KS
E

Emirhan Ülker

Femtopat
Görüşleriniz için teşekkür ederim, peki touchbar kod yazarken ya da günlük hayatta çok fazla eksikliğini hissettirir mi sizce?
Bir yerde MacBook Air sprint MacBook Pro maraton bilgisayarıdır diye bir ibare okumuştum, 8-10 saatlere varan aktif çalışma sürelerinde MacBook Air geri düşer mi performansta?

İbrahim Zdemir

Terapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
104
Görüşleriniz için teşekkür ederim, peki touchbar kod yazarken ya da günlük hayatta çok fazla eksikliğini hissettirir mi sizce?
Bir yerde MacBook Air sprint MacBook Pro maraton bilgisayarıdır diye bir ibare okumuştum, 8-10 saatlere varan aktif çalışma sürelerinde MacBook Air geri düşer mi performansta?

Touchbarlı modellerden geçenler eksiklik hisseder bence, çünkü faydalı olduğu yerler oluyor.

Ama ilk kez MBP kullanacaksanız, farkına varmazsınız bile.

Pluxy01

Hectopat
Touchbar için 8 GB RAM alınmaz.

Yeni konular

Yukarı