M1 MacBook Air 256 GB alınır mı?

TeknoEmir

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba yazılımla uğraşıyorum ve kendime M1 MacBook Air almak istiyorum. M2'ler daha pahalı olduğu için kafam M1'e yatkın. Sizce alınmalı mı? Apple işletim sistemlerine ısınığım.

Merhaba yazılımla uğraşıyorum ve kendime M1 MacBook Air almak istiyorum. M2'ler daha pahalı olduğu için kafam M1'e yatkın. Sizce alınmalı mı? Apple işletim sistemlerine ısınığım.
Tecrübesiz kullanmadım fakat benim bir hocam var kendisi M1 ile yayın yapıyor, ve ısınıp yayınlara drop vs. giriyor fakat yazılım kısmında nasıl bilmiyorum, tavsiyem M2 almanız hem daha iyi-yeni olduğu için.

Tecrübesiz kullanmadım fakat benim bir hocam var kendisi M1 ile yayın yapıyor, ve ısınıp yayınlara drop vs. giriyor fakat yazılım kısmında nasıl bilmiyorum, tavsiyem M.2 almanız hem daha iyi-yeni olduğu için.

Hocam iş, dersler vb. için kullanacağım. Blender etmekten başka bilgisayarı ağır bir yüke sokmam zaten.

Yazılım için m1 air almanı tavsiye etmem, alan tanıdıklarımın da mutlu olduğunu söyleyemem. M2 air ya da m1 max lı pro alabilirsin en basic model bile olsa. Evet biraz daha pahalı ama kesinlikle performans farkı var. Çok daha uzun ömürlü olması daha bütçe dostu olmasını sağlar.

Ek not: Pro larda air olandan farklı fan var. Fan önemli.

Hocam iş, dersler vb. için kullanacağım. Blender etmekten başka bilgisayarı ağır bir yüke sokmam zaten.

Bende Gaming laptop var fakat oyunlardan aşırı şekilde sıkıldım MacBook almayı düşünüyorum bende ufak araştırıyorum, fakat 14K sınırım var direkt takas etmek için :D eğer güzel model bulabilen var ise bana alıntı atarsa sevinirim normalde böyle bir şey söylemem yasak olabilir fakat konu kirliliği yapmaktansa böylesi daha iyi, ayrıca MacBook fan sesi olmasın, sadece Minecraft Valorant gibi ufak çaplı oyunları açsın yeter kafasındayım.

Yazılım için m1 air almanı tavsiye etmem, alan tanıdıklarımın da mutlu olduğunu söyleyemem. M2 air ya da m1 max lı pro alabilirsin en basic model bile olsa. Evet biraz daha pahalı ama kesinlikle performans farkı var. Çok daha uzun ömürlü olması daha bütçe dostu olmasını sağlar.

Ek not: Pro larda air olandan farklı fan var. Fan önemli.
M2’ler çok pahalı. Değer mi parasına?

M2’ler çok pahalı. Değer mi parasına?
Hocam sizin amacınıza göre M1 gayet uygun, arkadaşlar ne yaşıyor anlamıyorum pc açılır açılmaz kasılıyor ısınıyor kapanıyor gibi davranmış en uygun güçlü macbook o iş ders için uygun kaldı ki altına bir yükseltme tarzı fan alabilirsiniz almayadabilirsiniz zaten hemen ısınıp kapanacak olsa fan koyarlardı değil mi? Appleden daha mı iyi biliyor bunu yazanlar anlamadım.

Hocam sizin amacınıza göre M1 gayet uygun, arkadaşlar ne yaşıyor anlamıyorum pc açılır açılmaz kasılıyor ısınıyor kapanıyor gibi davranmış en uygun güçlü macbook o iş ders için uygun kaldı ki altına bir yükseltme tarzı fan alabilirsiniz almayadabilirsiniz zaten hemen ısınıp kapanacak olsa fan koyarlardı değil mi? Appleden daha mı iyi biliyor bunu yazanlar anlamadım.
Isınıp performans kaybının olması normal ama fan olmaz ise ani droplar ve kesmeler olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı