M1 MacBook Air Çiziği Nasıl Giderilir?

Çok araştırıp sipariş vermeme rağmen şuan içime kurt düştü.Acaba geldiği gibi koruyucu cam taksam ekranı korur mu ve ekran renk doğruluğunu değiştirir mi çünkü renk doğruluğu işim için önemli.

Çok araştırıp sipariş vermeme rağmen şuan içime kurt düştü.Acaba geldiği gibi koruyucu cam taksam ekranı korur mu ve ekran renk doğruluğunu değiştirir mi çünkü renk doğruluğu işim için önemli.
Hocam dikkatli kullanırsanız problem olmuyor. Bende 1 yıllık kullanımda sadece bir minik çizik oluşmuştu ki o da ekranda değil çerçevede. Açarken tırnağımı takmıştım yanlışlıkla. Kapağı açmak içi konulan yerden açarsanız bir problem olmaz ama alacaksanız bir gözlük bezi veya temizleme bezi alın. Onlar haricinde üzerindeki lekeler geçmiyor.

Hocam dikkatli kullanırsanız problem olmuyor. Bende 1 yıllık kullanımda sadece bir minik çizik oluşmuştu ki o da ekranda değil çerçevede. Açarken tırnağımı takmıştım yanlışlıkla. Kapağı açmak içi konulan yerden açarsanız bir problem olmaz ama alacaksanız bir gözlük bezi veya temizleme bezi alın. Onlar haricinde üzerindeki lekeler geçmiyor.
Teşekkür ederim öyle yapacağım, peki bir tanıdığımın ekranı kapağı biraz sert kapatınca kırılmıştı o kadar hassas mı yoksa tanıdığım mı abartıyor acaba?

Dikkatli kullanırsanız bir şey olmaz. 2015 Macbook Pro'mu bu sene satarken ekranında ve kasasında en ufak çizik bile yoktu, ekran koruyucu veya kılıf falan da kullanmamıştım.
Teşekkür ederim öyle yapacağım, peki bir tanıdığımın ekranı kapağı biraz sert kapatınca kırılmıştı o kadar hassas mı yoksa tanıdığım mı abartıyor acaba?
Biraz sert değil bayağı sert kapatmış olabilir tanıdığın :D

Ekran koruyucu kullanmanızı önermem. Hem ekranın kalitesini bozuyor hem de Macbooklarda ekranı kapattığınızda aradaki boşluk çok küçük olduğundan dolayı ekrana zarar verebiliyor ekran koruyucu.

Ekran koruyucu kullanmanızı önermem. Hem ekranın kalitesini bozuyor hem de Macbooklarda ekranı kapattığınızda aradaki boşluk çok küçük olduğundan dolayı ekrana zarar verebiliyor ekran koruyucu.
Alsam mı almasam mı bilemedim.Kullanıcı yorumları pek olumlu değil, pek de ürün yok zaten.Ama almayınca çizilecek diye korkuyorum.

Pasta cila derdim de ekrandaymış. Acaba film gibi bir kaplama var mı, var ise onu değiştirebilirsin.

Alsam mı almasam mı bilemedim. Kullanıcı yorumları pek olumlu değil, pek de ürün yok zaten. Ama almayınca çizilecek diye korkuyorum.

Ben atttığınız videoda çizik falan göremedim doğrusu. Bence ürünü yeni aldığınızdan dolayı fazla dikkat ediyorsunuz herhangi bir zarar gelmemesine lakin takılmayın öyle fazla. Ben benim cihazım tozlandığında ekranını siliyorum o kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı