M1 MacBook Air Hakkında Sormak İstedikleriniz

• Konuyu başlatan Mert
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 104
  • Görüntüleme 8B
Ssd markası ve hangi alanlar için uygun merak ediyorum, yani şöyle ofis için mi, yoksa günlük kullanım için mi?

Merhabalar. Bir süre önce M1 MacBook Air aldım. 16 GB RAM'e sahip.

Almayı düşünen ya da içindeki yeni özelliklere merakı olan arkadaşlardan merak ettikleri bir şey varsa, test etmemi istedikleri şeyler varsa isteklerini yazabileceği bir konu açmak istedim.

Bununla alakalı bir inceleme videosu çekmeyi planlıyorum. Değinmemi istediğiniz konuları burada yazarsanız hem videoma katkıda bulunmuş olursunuz, hem de başka insanların da öğrenmesini sağlamış oluruz.

Sorularınızı bekliyorum.

Biraz geç mi oldu bilmiyoruma ama ben de en az 5 yıl kullanmak için Air M1 ile ilgileniyorum. Aklımdaki bazı soruları sormak istiyorum:
  • Ekranı hassas mı? Çizik, tozlanma vb konularda uzun kullanımda sıkıntı çıkaracak gibi duruyor mu?
  • Uzun süre (2 saat üstü) yük altında (oyun, render vb.) Çalıştırdınız mı? Çalıştırdıysanız nasıl bir performans gösterdi?
  • Elektriklenme sorunu olduğu doğru mu? Siz böyle bir şeyle karşılaştınız mı?
  • Kullandıysanız Bluetooth mouse, Bluetooth kulaklık kullanımı ile ilgili sorun yaşadınız mı?
  • Şarj kablosu cep telefonlarında olduğu gibi kırılmaya ya da dağılmaya müsait mi? Şekildeki gibi olabilir mi?
  • Son olarak sizce 1TB almaya değer mi?
Biraz fazla oldu ama şimdiden cevaplayacak herkese teşekkür ederim.

Biraz geç mi oldu bilmiyoruma ama ben de en az 5 yıl kullanmak için Air M1 ile ilgileniyorum. Aklımdaki bazı soruları sormak istiyorum:
  • Ekranı hassas mı? Çizik, tozlanma vb konularda uzun kullanımda sıkıntı çıkaracak gibi duruyor mu?
  • Uzun süre (2 saat üstü) yük altında (oyun, render vb.) Çalıştırdınız mı? Çalıştırdıysanız nasıl bir performans gösterdi?
  • Kullandıysanız Bluetooth mouse, Bluetooth kulaklık kullanımı ile ilgili sorun yaşadınız mı?
  • Şarj kablosu cep telefonlarında olduğu gibi kırılmaya ya da dağılmaya müsait mi? Şekildeki gibi olabilir mi?
Ekran aşırı hassas paketi açtığınız gibi ekran koruyucu takın.

Kablo fotoğraftaki gibi olabiliyor bu arada. Ben 10 TL'ye koruma kılıfı tarzı bir şey aldım problemsiz gidiyor. Orijinal kablo 199 TL. Ekrana nazik davranırsanız çizmezsiniz ama ekran hassas en kötü koruyucu takarsınız. Aynı şekilde tozlanıyorda ve gözlük bezi ile rahatça çıkıyor. Bence aşırı derecede gerekli değilse 1 TB almayın. 512 GB alıp üstüne taşınabilir SSD alırsanız çok daha ucuza gelir.

Ekran aşırı hassas paketi açtığınız gibi ekran koruyucu takın.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Peki ekran koruyucu sonraki zamanlarda sorun çıkarıyor mu? Mesela koruyucuyu değiştirmek istediğinizde çıkarmak ekrana zarar verebiliyor mu?

Kablo fotoğraftaki gibi olabiliyor bu arada. Ben 10 TL'ye koruma kılıfı tarzı bir şey aldım problemsiz gidiyor. Orijinal kablo 199 TL. Ekrana nazik davranırsanız çizmezsiniz ama ekran hassas en kötü koruyucu takarsınız. Aynı şekilde tozlanıyorda ve gözlük bezi ile rahatça çıkıyor. Bence aşırı derecede gerekli değilse 1 TB almayın. 512 GB alıp üstüne taşınabilir SSD alırsanız çok daha ucuza gelir.

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu arada kılıfın linki var mıdır, tam olarak ne olduğunu anlayamadım?

Yorumunuz için teşekkür ederim. Peki ekran koruyucu sonraki zamanlarda sorun çıkarıyor mu? Mesela koruyucuyu değiştirmek istediğinizde çıkarmak ekrana zarar verebiliyor mu?

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu arada kılıfın linki var mıdır, tam olarak ne olduğunu anlayamadım?
Bende yeni taktım koruyucuyu ileride çıkarırsam haber veririm.

Tam kablo için : Spelt Kablo Kordon Koruyucu Spiral Sarma Kılıf Koruma Siyah Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Kablo uçları için (benim kullandığım) : https://www.hepsiburada.com/crnada-...u-siyah-p-HBV00000JFYH1?magaza=GRANDI+TİCARET

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı