M1 Macbook Air için tavsiyeleriniz neler?

Persseus

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Konya veya İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Laptopum satılınca M1 işlemcili Macbook Air almayı planlıyorum. Hackintosh ile macOS deneyimim olduğu için sorun yaşamam büyük ihtimalle. Ne tarz bir Hub almalıyım? Hangi ücretli/ücretsiz yazılımları önerirsiniz? HDMI ile tek bir monitör bağlayıp bir klavye ve bir fare bağlamayı düşünüyorum. Ama ihtiyaten 1-2 tane daha USB portu olursa SSD veya flash bellek için daha iyi olur. Ek garanti satılıyor mu ve ek garanti alırsam cihazım Apple tarafından mı onarım/değişim sağlanacak? Cihazı aldıktan sonra ek garanti alabilir miyim? Air serisinde yamukluk varmış Apple Store'dan alırsam mı başım daha az ağrır yoksa Vatan veya Teknosa da aynı hizmet kalitesini sunar mı?
Son olarak öğrenci indirimi Apple online mağazada mevcut. Apple Store'larda elden öğrenci indirimiyle alışveriş yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefon, dizüstü, masaüstü cihazlarınızı her zaman Apple Store’dan alın.
Ek garantiyi üçüncü taraf satıcılardan alabilirsiniz ama Türkiye’de AppleCare+ desteği mevcut değil.
USB hublar giriş birimlerini kolaylıkla sağlar.
Şöyle hoş bir çanta alın.

Telefon, dizüstü, masaüstü cihazlarınızı her zaman Apple Store’dan alın.
Ek garantiyi üçüncü taraf satıcılardan alabilirsiniz ama Türkiye’de AppleCare+ desteği mevcut değil.
USB hublar giriş birimlerini kolaylıkla sağlar.
Şöyle hoş bir çanta alın.
Hub'ı nasıl seçmeliyim? Bir çok marka var. Hangileri güvenilirdir?

pt.com.tr'den alın, daha indirimli. Ek garanti almaya gerek yok bence. Hub olarak ben bunu kullanıyorum, ısınması dışında bir problem yok ama bu fiyat bandındanki bütün hublar ısınır. Yazılım olarak Clean My Mac X kurabilirsiniz malum yollardan. Ha şunu da ekleyeyim etherneti çalıştıramadım bu hubda. Benlik mi yoksa hubda mı sorun var bilmiyorum.

pt.com.tr'den alın, daha indirimli. Ek garanti almaya gerek yok bence. Hub olarak ben bunu kullanıyorum, ısınması dışında bir problem yok ama bu fiyat bandındanki bütün hublar ısınır. Yazılım olarak Clean My Mac X kurabilirsiniz malum yollardan.
CleanMyMac X güvenilir bir uygulama değil. Onun yerine bakım ihtiyacı olunca Onyx adlı uygulama indirilebilir.

Neden güvenilir değil?

Buradan İngilizce kaynaklara yönlenirsiniz.
Reklam engelleyici olarak Wipr öneririm. 18,99₺ fiyat etiketine sahip ama aşırı basit ve kullanışlı. Reklam testlerinden 100 üzerinden 100 alıyor.

Laptopum satılınca M1 işlemcili Macbook Air almayı planlıyorum. Hackintosh ile macOS deneyimim olduğu için sorun yaşamam büyük ihtimalle. Ne tarz bir Hub almalıyım? Hangi ücretli/ücretsiz yazılımları önerirsiniz? HDMI ile tek bir monitör bağlayıp bir klavye ve bir fare bağlamayı düşünüyorum. Ama ihtiyaten 1-2 tane daha USB portu olursa SSD veya flash bellek için daha iyi olur. Ek garanti satılıyor mu ve ek garanti alırsam cihazım Apple tarafından mı onarım/değişim sağlanacak? Cihazı aldıktan sonra ek garanti alabilir miyim? Air serisinde yamukluk varmış Apple Store'dan alırsam mı başım daha az ağrır yoksa Vatan veya Teknosa da aynı hizmet kalitesini sunar mı?
Son olarak öğrenci indirimi Apple online mağazada mevcut. Apple Store'larda elden öğrenci indirimiyle alışveriş yapabilir miyim?
Ayrı olarak monitöre bağlayacaksan Mac mini de olabilir.

Geri
Yukarı