M1 MacBook Air ne kadar eder?

Maxophonyx

Decapat
Yer
İstanbul
Abiler, ablalar; bende baz M1 mba var. Şu anda Apple'ın sitesinde yuvarlarsak 21000 TL ediyor. Ben bunu yakın akrabama 17-18 bin liraya satmak ve Monster Notebook Abra A5 v17.2.3 almak istiyorum
Soracağım soruya geleyim: Ben bu Mac'i kaça satabilirim? 17-18 bin liraya alır mıydınız?

Bu arada şunu söyleyeyim, en ufak bir çizik bile yok, içinde macOS ventura (en son işletim sistemi), sadece pil sağlığı %94. ama farkını daha görmedim.

Sistemin özellikleri: 8 GB RAM, 256 GB SSD.

Link: https://www.hepsiburada.com/monster...6-fhd-144hz-oyun-bilgisayari-p-HBCV00000IIGSD

O fiyata zor gibi. Ama MacBook'u satıp Monster almak da saçma gibi.

O fiyata zor gibi. Ama MacBook'u satıp Monster almak da saçma gibi.

Öncelikle bu sana göre saçma olabilir ama benim için gerekli. Mesela GPU'dan hiç hoşlanmadığımı belirtmem gerek. 10 dakika GTA 5 oynadıktan sonra çok fazla ısındığı için performans anında düşüyor. Ayrıca ARM64 mimariye sahip işlemci barındırdığı için ARM64 Windows sürümlerini sadece sanal makinede çalıştırabiliyorum. Boot camp M1 ve daha üstü işlemciler için devre dışı bırakıldı. Ve bu yüzden Windows istemediğim ve çözülemeyecek bazı sorunlar çıkarıyor. Örneğin Windows 11 çalıştırdığım zaman Windows 10'a göre daha az özelliğe sahip olduğunu görüyorum. Ve developer olduğum için ürettiğim programlar otomatik olarak sorun çıkarıyor. Windows 10'a geçersem (bulması bayağı zor) de her şeyde kullanıcı hesabı izni istiyor ve Windows 11'deki aynı sorunlar da geliyor. Yani sorunlar Windows 10'da daha da artıyor. Ivır zıvır işte. Yani hem GPU'nun iyi olması ve işlemcini ARM64 değil X64 olması lazım benim için. ARM'de övebileceğim bir şey var: Verimlilik ve performans üst düzeyde. Ama işlev benim için performans kadar iyi olmalı...

Yeni konular

Geri
Yukarı