M1 MacBook Pro 8 GB vs. M1 MacBook Pro 16 GB

Bütçe yetiyorsa ssd'yi yükseltmenizi tavsiye ederim. Windows'ta ne kadar ram önemliyse de m1 macbooklarda o kadar önemli değil. Çalışacağınız programların 8 gb vs 16 gb benchmarklarına bakın.

MacBook Pro almayı düşünüyorum ama 8 GB mı 16 GB versiyonunu mu alsam bilmiyorum. Genelde yapacağım şeyler film izlemenin yanı sıra SolidWorks çalışmak ve nadirende olsa Football Manager veya LoL gibi oyunları oynamak olacak. Gaming laptop istemiyorum yeni MacBook Pro'ların şarj süresi ve performansı çok hoşuma gittiği için MacBook Pro almayı düşünüyorum 8 GB ileride üzer mi beni bilemedim çünkü 3-4 saat LoL oynadığım veya FM oynadığım oluyor bazı günler. Bu konuda yardımlarınızı alabilirsem çok mutlu olurum.

Bence 16 GB RAM ile MacBook Air alın. Aynı fiyata gelecektir.

VM ile sadece Windows 10 ARM Preview sürümünün kurulduğundan haberiniz var mı peki

Linux zaten calisiyor, Windows 11'in de ARM uyumlulugu daha iyi olacak deniyor, hatta denenmisti gecenlerde. Bir de bu kadar kasmaya gerek yok, illa Windows'tan kopamayan varsa plastik kasali 3kg agirlikta bir Asus laptop falan alip fitness yapabilir :) Macbook almak icin hakli nedenleriniz olmali ama Windows laptop almak icin zorunlu nedenleriniz olmali bence. Apple'in egitim indirimiyle ogrenciler daha da indirimli alabilir cihazlari, ustelik suan Macbook alana Airpods 2 hediye ediliyor mesela.

Apple istiyorsaniz, suan en mantikli is; M1 islemcili 16GB RAM + 512GB SSD'li bir Macboor Air almaktir, bosuna Pro'ya yonelmeye gerek yok. Touchbar vs cok onemli seyler degil. Performanslari ayni zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı