M1 MacBook Pro donuyor

Utku Durmaz

Decapat
Merhaba ikinci el bir MacBook Pro almıştım 8 GB RAM 256 GB SSD M1 işlemcili olan Basic model. Safari'den okul sitesine girip Zoom'dan ders kaydını açıyorum, 5 dakika sonra hocanın sesi takılıyor böyle git gel yapıyor ve donuyor. Hiçbir şey çalışmıyor. Ayrıyeten Safari'nin üst tarafında " bu web sayfası önemli ölçüde bellek kullanıyor. Bu sayfanın kapatılması Mac'inizin yanıt verebilirliğini artırabilir" yazıyor. Touchpad sanki kitleniyor ve tıklanmıyor, laptop donuyor anlamadım. Kapatma tuşuna bastım geri açtım bir daha yaptı. Neden olabilir sizce?

Dosya Ekleri

• 9CB1256F-AF27-4860-9492-0FBFA4ED7DF8.jpeg
    9CB1256F-AF27-4860-9492-0FBFA4ED7DF8.jpeg
    255 KB · Görüntüleme: 93
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba ikinci el bir MacBook Pro almıştım 8 GB RAM 256 GB SSD M1 işlemcili olan Basic model. Safari'den okul sitesine girip Zoom'dan ders kaydını açıyorum, 5 dakika sonra hocanın sesi takılıyor böyle git gel yapıyor ve donuyor. Hiçbir şey çalışmıyor. Ayrıyeten Safari'nin üst tarafında " bu web sayfası önemli ölçüde bellek kullanıyor. Bu sayfanın kapatılması Mac'inizin yanıt verebilirliğini artırabilir" yazıyor. Touchpad sanki kitleniyor ve tıklanmıyor, laptop donuyor anlamadım. Kapatma tuşuna bastım geri açtım bir daha yaptı. Neden olabilir sizce?
Aynı cihazı bende aynı amaçta kullanıyorum fakat Zoomu siteden değil Uygulamasını yükledim sana da o şekilde öneririm uygulamasını yükleyince bir sorun yaşamıyorum.

ARM versiyonu yoksa bile rosetta 2 ile X86 uygulamasını kullanabiliyor olmanız gerekiyor. Bence tarayıcı yerine uygulaması üzerinden kullanın.

Eklenti kullanıyor musunuz? Alternatif bir tarayıcı kullanmayı -Chrome, Opera- denediniz mi?

M1 işlemciler Zoom desteklemiyordu en son. Yakın zamanda görmüştüm. Hala da desteklemiyor sanırsam.

Aynı cihazı bende aynı amaçta kullanıyorum fakat Zoom'u siteden değil uygulamasını yükledim sana da o şekilde öneririm uygulamasını yükleyince bir sorun yaşamıyorum.

Tarayıcı üzerinden Zoom kullandığınız için normal bence. Uygulamasını yükleyip öyle deneyin.

Eğitim indirimli alıp biraz üstüne satıyorlar genelde.

Herkese merhabalar tekrardan,
Açıklamayı hatalı yazmışım. Zooma internet sitesinden girmiyorum. Zoom'dan işlenen dersler sonra okulun sitesine yükleniyor ve ben onların tekrarlarını okulun sitesinden izliyorum. YouTube videosu tarzında aslında sadece ders kayıtlarını izliyorum. Aldığım hata da bunları izlerken bilgisayarın donması ve takılması.

Herkese merhabalar tekrardan,
Açıklamayı hatalı yazmışım. Zooma internet sitesinden girmiyorum. Zoom'dan işlenen dersler sonra okulun sitesine yükleniyor ve ben onların tekrarlarını okulun sitesinden izliyorum. YouTube videosu tarzında aslında sadece ders kayıtlarını izliyorum. Aldığım hata da bunları izlerken bilgisayarın donması ve takılması.

İzlerken hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz? Okulun adresi nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı