M1 MacBook Pro mu M2 MacBook Air mi?

SmartFace

Hectopat
Daha fazla  
Selam,

Ders, sunum iş ve yazılım öğrenirken kullanabilmek adına MacBook alma kararı aldım. Aklımda şu an M2 MacBook Air var. Öğrenci indirimiyle birlikte neredeyse M1 MacBook Pro ile aynı fiyata denk geliyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? 2 Cihazı da 8 GB RAM 256 GB SSD seçeneğiyle alabilirim daha üstü bütçemi çok aşar. Teşekkürler.

Selam,

Ders, sunum iş ve yazılım öğrenirken kullanabilmek adına MacBook alma kararı aldım. Aklımda şu an M2 MacBook Air var. Öğrenci indirimiyle birlikte neredeyse M1 MacBook Pro ile aynı fiyata denk geliyor. Sizce hangisini tercih etmeliyim? 2 cihazı da 8 GB RAM 256 GB SSD seçeneğiyle alabilirim daha üstü bütçemi çok aşar. Teşekkürler.

M1 modeli bende kullanıyorum çok memnunum fakat eksileri şunlar.

Bende nadirde olsa kendiliğinden kapanma durumu oldu 1 yılda 3 kere civarı.

MacBook olduğundan Microsoft özellikleri kısıtlı.

M1 modeli bende kullanıyorum çok memnunum fakat eksileri şunlar.

Bende nadirde olsa kendiliğinden kapanma durumu oldu 1 yılda 3 kere civarı.

MacBook olduğundan Microsoft özellikleri kısıtlı.

Servise gönderdiniz mi peki? Nasıl bir çözüm sundular? Windows kullanmayacağım bu yüzden Windows ARM vb. çok önemli değil benim için.

Servise gönderdiniz mi peki? Nasıl bir çözüm sundular? Windows kullanmayacağım bu yüzden Windows ARM vb. çok önemli değil benim için.

Göndermedim ara sıra canım sıkılınca yeğenle oyun oynuyoruz, sıcaklıktan dolayı kendini kapattığını söylediler bu nedenle içim rahat şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım bunun dışında wi-fi çok iyi çekiyor evimdeki wi-fi 100mbps telefon ve asus marka laptopumda 20-25 mbps alırken macbookumda 40-50 ye kadar çıkıyor bu değer.

Göndermedim ara sıra canım sıkılınca yeğenle oyun oynuyoruz, sıcaklıktan dolayı kendini kapattığını söylediler bu nedenle içim rahat şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım bunun dışında Wi-Fi çok iyi çekiyor evimdeki Wi-Fi 100Mbps telefon ve ASUS marka laptopumda 20-25 Mbps alırken MacBook'umda 40-50'ye kadar çıkıyor bu değer.

Sizde hangi konfigürasyon var? RAM ve SSD olarak? Gündelik işler bazen Photoshop bazen kodlama ve çoğunlukla ofis için bence 8 GB RAM ve 256 GB SSD yeterli gibi ama bu opsiyonda gelenlerin performansı nasıl bilmiyorum? Sizinki de bu konfigürasyondaysa performans açısından bir sorun yaşadınız mı? SSD sağlığı ne durumda?

Geri
Yukarı