M1 MacBook uzun süre bekleyince takılma

Yosemite Sam

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Amasya Geydoğan
Daha fazla  
Cihazın şarjı bitip kendini kapattıktan sonra şarja takıp tekrar açılması durumunda ekran sanki 30 FPS oluyor. Bu sorun yeniden başlatınca çözülüyor. Bazen de uzun süre uyku modunda kaldığında oluyor. Bu sorunu yaşayan başka M1 kullanıcısı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın şarjı bitip kendini kapattıktan sonra şarja takıp tekrar açılması durumunda ekran sanki 30 FPS oluyor. Bu sorun yeniden başlatınca çözülüyor. Bazen de uzun süre uyku modunda kaldığında oluyor. Bu sorunu yaşayan başka M1 kullanıcısı var mı?
Yazılımsal da olabilir donanımsal da. Orijinal şarj aleti ile şarj etiğine emin misin ? Genelde şarjın sıfırken, şarj aleti yeterli güç veremeyince böyle şeyler olur. Başka bir MacBook şarjı varsa onla dene eğer yoksa minimum 35w olan bir şarj aleti ile dene. Bir de bilgisayar şarjdayken apple tanıları çalıştır. En son Big Sur'a dön öyle dene. Bunlarda da olmaya devam ediyorsa apple ile telefon görüşmesi yap senin için yaşadığın şehre göre randevu oluşturacaklardır.

Yazılımsal da olabilir donanımsal da. Orijinal şarj aleti ile şarj etiğine emin misin? Genelde şarjın sıfırken, şarj aleti yeterli güç veremeyince böyle şeyler olur. Başka bir MacBook şarjı varsa onla dene eğer yoksa minimum 35W olan bir şarj aleti ile dene. Bir de bilgisayar şarjdayken Apple tanıları çalıştır. En son Big Sur'a dön öyle dene. Bunlarda da olmaya devam ediyorsa Apple ile telefon görüşmesi yap senin için yaşadığın şehre göre randevu oluşturacaklardır.

Şarj aleti orijinal ve bu olay uzun süre uyku modunda kalınca da oluyor aldığımdan beri ara ara oluyor ama yeniden başlatınca sorun kalmadığı için hiç dert etmemiştim. Hatta bir ara temsilci ile konuşup gönderecektim ama çok büyük bir dert olmadığı için göndermekten vazgeçtim. Açıkçası göndermektende çekiniyorum çünkü tespit etmeleri bayağı zor yani geri aynı şekilde gönderebilirler. Bu arada testte herhangi bir sorun çıkmadı.

Son düzenleme:
Şarj aleti orijinal ve bu olay uzun süre uyku modunda kalınca da oluyor aldığımdan beri ara ara oluyor ama yeniden başlatınca sorun kalmadığı için hiç dert etmemiştim. Hatta bir ara temsilci ile konuşup gönderecektim ama çok büyük bir dert olmadığı için göndermekten vazgeçtim. Açıkçası göndermektende çekiniyorum çünkü tespit etmeleri bayağı zor yani geri aynı şekilde gönderebilirler. Bu arada testte herhangi bir sorun çıkmadı.
Tanılarda sorun çıkmamışsa büyük ihtimal yazılımsaldır.

Yeni konular

Geri
Yukarı