M2, 256 GB ve 16 GB RAM Air vs. M2, 256 GB ve 16 GB RAM Pro

KalixMEKA

Femtopat
Sizce hangisini seçmeliyim? Air 29,899, Pro 29,599 tutuyor. Basit 3D modelleme, derslerde not tutma, dizi-film izleme gibi şeyler için kullanmak istiyorum. Pro'da fan olduğu için onu almayı düşünüyorum fakat Air'in tasarımı da beni kendine çekiyor. Ne düşünüyorsunuz?

Çok ağır işler yapmayacaksanız sırf touch bar saçmalığından kurtulmak için bile Air alınır. 5.dakikadan sonra darboğaz oluyor M1 gibi değil performansı ama bence sıkıntı değil. Ayrıca MagSafe, ekstra port ve çok daha iyi klavyeye sahip olacaksınız. Daha hafif ekstradan.

Çok ağır işler yapmayacaksanız sırf touch bar saçmalığından kurtulmak için bile Air alınır. 5.dakikadan sonra darboğaz oluyor M1 gibi değil performansı ama bence sıkıntı değil. Ayrıca MagSafe, ekstra port ve çok daha iyi klavyeye sahip olacaksınız. Daha hafif ekstradan.

5. dakikadan sonra darboğaz oluyor derken hocam? Air mi yoksa Pro mu?

Nasıl kullandığın önemli eğer web de gezinmek maillere bakma video izleme yapacaksan 8 RAM 256 SSD M1 Air alınabilir ciddi video montaj Photoshop gibi şeyler yapacaksan M2 Pro al amaç web de gezinme Netflix izleme mail bakma ise 30 bin TL verilmez.

Peki Pro'nun kötü yanları neler hocam? Ben Apple Store'da touch barı denedim ve o kadar da nefret etmedim açıkçası. Onun dışında eksileri nelerdir?

Peki Pro'nun kötü yanları neler hocam? Ben Apple Store'da touch barı denedim ve o kadar da nefret etmedim açıkçası. Onun dışında eksileri nelerdir?

2016 kasayı 3 sene kullandım. 2019 Pro sahibiydim ben de. M2 Pro'nun performans olarak hiçbir sıkıntısı yok fakat tasarım çok eskidi. Klavyesi yeni klavyeye göre çok kötü ben kod yazdığım için ekstradan bu önemli, benim için en azından. Ekran çok benzer ama daha geniş bir tasarımı var yeni Air'ın. 2 port var Pro'da 1'i şarja gidiyor. MagSafe'i çok özlüyorum 2015 cihazından beri çok kullanışlı gerçekten. Air çok daha hafif bu ilk başta çok önemli bir fark gibi gözükmüyor ama inanın uzun vadede çantada farkı hissediyorsunuz. Çok fazla performans istemiyorsanız M2 Pro için bence bir sebep yok. Yapacağınız iş Air'ı ne kadar yoracak pek bilgim yok ama net bir performans istiyorsanız 14" base Pro'ya yönelin derim bütçeniz varsa her açıdan iki seçeneği de yok edecek bir cihaz.

air al geç hocam. çok büyük performans farkı yok.
+ olarak m2 air ekran daha büyük daha iyi + daha hafif

ya da m1 air 16gb ram 256 ssd olanını da alabilirsin ptde 22k

Yeni konular

Geri
Yukarı