M2.SSD'li bilgisayar 2-3 dakikada açılıyor

ealtin

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,
Ben Lenovo Ideapad 720-15ıkb 81C7 kullanıcısıyım. Bilgisayarda 12 GB RAM ve Samsung 970 EVO Plus 500GB SSD ve Seagate 2TB HDD bulunmaktadır. Disk sağlıkları iyi herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Windows 10 işletim sistemi var. Ekim 2020 ortalarından beri bilgisayarı bu donanımlarla kullanmaktayım. Normalde bilgisayar açılıştan itibaren 30-40 saniye içerisinde tam kullanıma hazır olmaktadır. Yanlış bilmiyorsam mayıs 2021 sonunda gelen güncellemlerden sonra bilgisayarın açılışında her seferinde görseldeki gibi "bir dakika bekleyin" yazısı görünmekte ve bilgisayar 2-3 dakikada açılmaktadır. Haziran ayında gelen tüm güncellemeleri de yükledim ancak değişiklik olmadı. Çözüm için ne yapmak gerekli fikirlerinizi bildirirseniz memnun olurum?

IMAG2871.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum ekranı. Kurulum geçtikten sonra hâlâ aynı ise donanımları kontrol edin. Hâlâ aynı ise Windows 10 Professional X64 format atın.

Hepinize cevaplarınız için teşekkür ederim.
@maynıng yapan adam: evet kurulum yapar gibi bekliyor.
@Akif: Hdd de kurulu değil kesin. Belki dediğin gibi eskiden biraz daha kısa sürede açılıyordu.
@SütaşAyran: Sanırım böylesi daha mantıklı aynı güncellemeleri eski bilgisayar aldığı halde sorun yok.
@TURBO01: Windows u baştan kurmak iyi olacak.

Sorun şu şekilde çözüldü. Bir gün elektrikler kesilince internet bağlantısı olmadı. Bilgisayar hızlı bir şekilde açıldı. Ondan sonraki dönemde internet olsun olmasın normal hızda açılmaya devam etti. Tavsiyem buna benzer durumlarda sorun yaşayanların internet bağlantısını kesip bilgisayarı kapatıp açmasıdır. Herkese tevsiyelerinden dolayı teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı