M20'den iPhone 6S'e geçilir mi?

BlueMagic

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Yazılımcı olmaya çalışıyor.
Şu an elimde 13 aylık garantisi bulunan ve aldığım günden beri kılıflı, ekran koruyuculu kullandığım M20 cihazım var. Bu zamana kadar hiç iPhone deneyimlemediğim için bu aralar çok denemek istiyorum. İnternette görsellerine göre temiz sayılabilecek bir iPhone 6S buldum. Sahibiyle telefonla kısa bir görüşme gerçekleştirdik ve her ne kadar üzerine 100-200 TL isteyecek gibi dursa da ufak bir pazarlıkla kafa kafaya takas eder diye düşünüyorum. Ne dersiniz sizce sıfır sayılabilecek telefonumu bırakıp 2. el 6S alarak çok mantıksız bir iş mi yapmış olurum?

En az iPhone 8 falan almayacaksan geçmeni önermem. 6S eskidi artık, değmez.

En az iPhone 8 falan almayacaksan geçmeni önermem. 6S eskidi artık, değmez.
O konuda haklısınız eski nesil bir cihaz ama IOS deneyimlemek içinde fena olmaz gibi düşündüm. Hani baktım IOS işletim sistemi beni mutlu etti, 1 yıl 6S kullandıktan sonra Iphone 11-12'ye falan geçerim diye düşündüm. En kötü beğenmezsem çok fazla zarar etmeden 6S'i satıp yeniden sıfır Android bir telefon alırım diyorum.🤔

O konuda haklısınız eski nesil bir cihaz ama IOS deneyimlemek içinde fena olmaz gibi düşündüm. Hani baktım IOS işletim sistemi beni mutlu etti, 1 yıl 6S kullandıktan sonra Iphone 11-12'ye falan geçerim diye düşündüm. En kötü beğenmezsem çok fazla zarar etmeden 6S'i satıp yeniden sıfır Android bir telefon alırım diyorum.🤔

6 yıllık bir telefon için sıfır telefonunu verip bir de üstüne 100-200 TL para sayacaksın . Yine de sen bilirsin ama hiç mantıklı bir takas değil.

Ben size 6S kullanan biri olarak deneyimlerimi anlatayım. 2016 başından beri 6S kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim. 16 GB'lık hafıza dışında tabi. Onun dışında bundan sonra gelecek büyük güncellemeleri alacağı şüpheli. Şu an yüklü olan işletim sürümü IOS 14.4. Kamerası hâla birçok telefonla yarışır. Batarya konusunda kendimi şanslı görüyorum çünkü hiç değiştirmedim. Pil sağlığı %73 ile servis uyarısı vermesine rağmen 1 günü çıkarıyor.

Ben size 6S kullanan biri olarak deneyimlerimi anlatayım. 2016 başından beri 6S kullanıyorum. Şu ana kadar hiçbir sıkıntısını görmedim. 16 GB'lık hafıza dışında tabi. Onun dışında bundan sonra gelecek büyük güncellemeleri alacağı şüpheli. Şu an yüklü olan işletim sürümü IOS 14.4. Kamerası hâla birçok telefonla yarışır. Batarya konusunda kendimi şanslı görüyorum çünkü hiç değiştirmedim. Pil sağlığı %73 ile servis uyarısı vermesine rağmen 1 günü çıkarıyor.
Peki benim durumumu değerlendirecek olursanız ne yapmamı önerirsiniz, veya ne yapardınız?

Peki benim durumumu değerlendirecek olursanız ne yapmamı önerirsiniz, veya ne yapardınız?
@G8341 'e katılıyorum. Bence de takas mantıksız. Ekranı sana çok küçük gelecek. Piyasada sorunsuz 6S bulma payını ve 32 GB olmasını da hesaba katarsak saçma. 7 Plus falan olsaydı düşünebilirdin. Üstüne para istemesi de biraz garip.

Geri
Yukarı