M378B5673GB0-CH9 2 GB PC3-10600U ve KVR1333D3N9 uyumu

Ben şimdi, benim mevcut bulunan çift frekanslı RAM'imin yan slotuna tek frekanslı ekleyeceğim RAM'i koyabiliyormuyum?
Yani şuan bende bulunan RAM çift frekanslı olduğu için yeni alacağım tek frekanslı RAM'i bir slot boşluk bırakmadan takabilicem mi?
Kingston da 2Rx8. İşlemciniz eski de olsa (eski işlemcilerde 1Rx8 ve 2Rx8'in uymadığını görmüştüm) uyumsuzluk olmayacaktır.

Bir slot boşluk bırakmanız gerekiyor eğer quad-channel (4 kanal) bellek kullanmayacaksanız. Bunu Intel söylüyor. Single- and Multichannel Memory Modes

Kingston da 2Rx8. İşlemciniz eski de olsa (eski işlemcilerde 1Rx8 ve 2Rx8'in uymadığını görmüştüm) uyumsuzluk olmayacaktır.

Bir slot boşluk bırakmanız gerekiyor eğer quad-channel (4 kanal) bellek kullanmayacaksanız. Bunu Intel söylüyor. Single- and Multichannel Memory Modes
Benim şuan var olan RAM 2 frekanslı. Yeni alacağım ise tek frekanslı ve benim 2 tane RAM slotum var.(galiba toplam 3 kanal ediyor)
İşlemcim ise İntel Core i3 540.
Sorun olur mu?

Benim şuan var olan RAM 2 frekanslı. Yeni alacağım ise tek frekanslı ve benim 2 tane RAM slotum var.(galiba toplam 3 kanal ediyor)
İşlemcim ise İntel Core i3 540.
Sorun olur mu?
Hocam, ikisi de aynı frekansta çalışacaktır. 1333 MHz, zamanlamaları birebir aynı, voltajları birebir aynı, ikisi de 2Rx8. Yani uyumluluk yapmama ihtimali çok çok düşük.

Geri
Yukarı