M5A78L-M LX V2 ile FX4100 Uyumluluk Sorunu

FurkanSnmz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar M5A78L-M LX V2 anakart modelim. Bu anakart ile AMD Phenom II X4 945 3.00 GHz kullanıyorum, sorunsuz çalışıyor makine fakat FX4100 işlemci takıyorum, Windows logosuna kadar geliyor sürekli yeniden başlatıyor. Neden yapıyor bunu? Anakartın bu modele desteği var, sorun ne olabılır? BIOS'ta işlemci görünüyor, şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Aynı anakart ve işlemciyi kullanıyorum yıllardır, uyum problemi yok.
Sen sanırım yeni işlemciye geçtikten sonra format attın? Boot aygıtına bir göz at, dosyalarda problem olabilir. BIOS güncel değilse ona da bir el atalım bu arada.

Windows 10 bağlantısı ekleyeyim; Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum

Yeni işlemciyi Windows 10 ile denedim ilk olarak sonuç başarısız oldu, Sistemsel olabilir düşüncesi ile format attım Windows 7 yükledim fakat sonuç değişmedi, BIOS um güncel. BIOS'a giriyorum işlemci görünüyor işlemcide problem olsa diyorum hiç çalışmazdı siz aynı model ürünleri sorunsuz kullanıyorsunuz ilginç, yani düşüne düşüne trajikomik fikirler şüpheler geliyor aklima sorun nedir acaba diyerek.

tabi;
Anakart: Asus M5A78L-M LX V2
Cpu:QuadCore AMD Phenom II X4 945, 3000 Mhz
Ram:4 GB 2X2 DDR3 1333 Mhz SDRAM
Hdd:WDC WD10EZEX-22MFCA0 ATA Device 1 TB
Gpu:Nvidia GeForce GT1030 2GB 64 Bit GDDR5
Psu:Vento ATX-450C REV:W20

Şuan sizin önerdiğiniz sistemi yazdırıyorum usb aygıta hard disk'e temiz bir biçimlendirme çekicem onunla format atıcam sonrasında BIOS pilini ve güç kablosunu çıkarıp BIOS'u sıfırlamayı ve tekrar denemeyi düşünüyorum. İlginiz için çok teşekkür ediyorum.
Malesef sonuç aynı Windows logosu geliyor yüklenirken reset atıyor off.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı