M5A97 evo r2.0 Bilgisayar açılmıyor

Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Yeni topladığım bilgisayar açılmıyor, anakartın üzerinde LED ışığı yanıyor ama sistem çalışmıyor.

Not: Pinleri kontrol ettim sorun yok, lütfen yardım edin.

Hayır, kırmızı ışık değil yeşil ışık yanıyor, ne yaptıysam açılmadı bilgisayar, ayrıca RAM'leri kitapçıktaki gibi dim a2 ve dim b2 diye yerleştirdim, M5A97 evo r2.0 Asus anakart.

Anakart üzerinde sol tarafta yeşil ışık yanıyor ama power tuşuna tıkladığımda tepki vermiyor, parçaları söküp yeniden taktım, her şeyi kontrol ettim ama sonuç yine açılmıyor. Anakart güç kablosuna baktığımda Psudan gelen 23 pinlik güç kablosunu gördüm, öte yandan anakart üzerinde 24 pin yuvası var, sizce normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
rl635.jpg
rl63f.jpg
rl63r.jpg
rl643.jpg
rl62n.jpg

Kitapçığa bakarak kabloları taktım hepsini.

- - - Güncellendi - - -

Ramleri, ekran kartını, cpuyu ve anakartı komple çıkarıp taktım, genede sorun geçmedi.

FX 6300, Gskill 2*4 1866, HD 7950 sisteme, 600 W yetersiz kalmış olabilir mi?

- - - Güncellendi - - -

Hayır, güç tuşuna tıkladığımda hiçbir şey çalışmıyor, portları denedim ama gene olmadı

- - - Güncellendi - - -

Recep bey, PSU'dan gelen 23 pinlik güç kablosu ile anakarttaki 24 pinlik slota takıldığında uyumsuzluk yaşanabilir mi?

O gelen kablo 23 pinlik değil içerisinden bir tanesi boş sadece 24 pin aslında. 600W kesinlikle yeterli. Power sw kablosunu taktığınız 2 pinlik yere güç açıkken tornavida vb (ucu metal olan) bir şeyle dokunun belki güç tuşunda bir arıza var eğer yine açılmazsa diğer donanımlarda problem olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Power düğmesi arızalı değil, tornavidayla denedim olmadı, tahminim anakartın bozuk olması, çünkü bütün parçaları çıkarıp taktım, teker teker denedim, başka bir psu ile denedim gene olmadı, bugün Vatan bilgisayar müşteri hizmetlerine gidip bıraktım, artık hayırlısı.

- - - Güncellendi - - -

Müşteri hizmetleri bana anakartın powerının yandığını söyledi, kasaya montaj sırasında oluşabileceğini söyledi, nasıl bir şey bu arkadaşlar? Açıklayabilir misiniz?

- - - Güncellendi - - -

Bütün parçalar yeni zaten 3 gün oldu alalı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı