M5A97 R2.0 ve FX X8 8320 Sistem Toplama

redshyman

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben bir bilgisayar toplamayı planlıyorum ama uyumlu olup olmayacağı hakkında pek bir fikrim yok. Yorumlarınız benim için çok önemli.

İşte parçalar:

Evet hepsini sitesiyle verdim çünkü hepsinin değiştirilme yada yeni eklenme şansı var ve de bütçem 2000 lira. Üstüne şunu alırsan daha iyi olur gibi yorumlar yaparsanız çok mutlu olurum. Aynı zamanda değiştirmem gerekenler yada performansı arttıracağını düşündüğünüz birkaç malzeme varsa lütfen yazmaktan çekinmeyin.

Ve unutmadan bunların üstüne birde bunu alma ihtimalim var VATAN COMPUTER - TRANSCEND - 128GB 720 Serisi Sata 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma) - Solid State Disk

Bunu da ayrıca değerlendirirseniz çok sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu parçalar kalsın, al çok iyi parçalar. İlerde Upgrade yapıp daha iyi bir kart alabilirsin, çünkü o kart bu sisteme biraz düşük kalıyor.

16GB ram alıp GT640 ekran kartı kullanmak...

8GB ram yapın, SSD'yi kaldırın etti 450 ₺, azıcık daha bütçe ekleyip GTX760 ya da GTX770 alın.

Ekran kartını 1 yıl sonra falan değiştirmeyi düşünüyorum önce bir para biriktirmem lazım. Malum öğrencilik :D vede şuan bana ram lazım çünkü solid workde çalışacağım ve 16 gb daha iyi bir performans veriyor. 8 gb olunca bir noktadan sonra kasmaya başlıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belirtseydiniz sistem kullanım alanınızı o tarz bir yorum gelmezdi, gerekiyorsa elbette ki 16gb ram alacaksınız. :D

O zaman bu sistem iyi ama SSD'ye ne kadar ihtiyacınız olduğunuzu bir gözden geçirirseniz sizin için daha iyi olacaktır kanımca, ileride bu sistemi oyun sistemine çevirecekseniz eğer.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı