M8 Metro hattının açılış tarihi belli oldu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hattın toplam uzunluğunu bulup % olarak ayırırsanız bulabilirsiniz buradan.

Bu resmi bir kurum veya kaynak değil ki. Sıradan bir İBB reklamı yapan sitenin linkini atıyorsun.

Konu daha en başta patlıyor. İBB 12 metro falan yapmıyor. Hatta bir ara kavgası çıktı. İBB bizim projelere çöküyor diye. Bakanlık kendi harfimizi koyacaz en sonunda diyordu. İBB toplasan 2 veya 3 hatta kör topal ilerliyor. Ama ulaştırma bakanlığının yaptığı projeleri sanki kendi projesi gibi anlatıyorlar hep...

İBB toplasan 2 veya 3 hatta kör topal ilerliyor. Ama ulaştırma bakanlığının yaptığı projeleri sanki kendi projesi gibi anlatıyorlar hep...
Eminim öyledir hatta kreşleri, öğrenci yurtlarını da altyapı çalışmalarını da yeşil alan düzenlemesini de hep başkaları yapıyor ama İBB kendi projesiymiş gibi anlatıyordur. Bugün ikinci Kent Lokantası açıldı onu kim yaptı acaba?

Bu resmi bir kurum veya kaynak değil ki. Sıradan bir İBB reklamı yapan sitenin linkini atıyorsun.
İBB'ye bağlı olan kaynak bu:
Attığım kaynak hiçbir kurum ve kuruşla bağlantılı değil.

1659975181843.png

Bugün ikinci Kent Lokantası açıldı onu kim yaptı acaba?

Arkadaşım İstanbul'un nufusu 15 milyodan fazla sen dandik iki lokantayı hizmetten mi sayıyorsun?

Günde hizmet verecekleri insan sayısı 300 bilemedin 500 o lokantaların çok matrah bir şey gibi söylüyorsun utanmadan. Onun 3 katı 5 katı kapasiteyi diğer belediyeler aş evi adı altında dağıtıyor zaten.

kreşleri, öğrenci yurtlarını

Lütfen şu haberleri dikkatli oku. Muhalif medya kasıtlı olarak bu konularda kapasite bilgisi vermiyor. Bu açılan kreş ve öğrenci yurtlarının kapasite bilgilerine bak. Tekrar söylüyorum İstanbul gibi 15 milyonu aşmış bir şehiri 50-100 kapasiteli dandik projeler kurtarmaz sadece göz boyar.

1659975712189.png

İBB'ye ait kreşe giden çocuk sayısı 2183 sadece. :(

Son düzenleme:
İstanbul'un kaybedilmesini hazmedemeyen karşı görüşler gelmiş. Sizlerin, hizmet adı altında 10 liralık işi 100 liraya istediğiniz adamlara verip, birilerini zengin edip, sonra da hizmet ediyoruz biz adı altında ülkenin kaynaklarını hortumladığınız zamanlar İstanbul için bitti artık. Yapılan işleri halk görüyor siz görmek istemeseniz de, engelemeye çalışsanız da. Başkanlık da belediyeler gibi kaybedilince asıl vay halinize. İnşallah o günleri de yakın zamanda görmek nasip olacak.

Arkadaşım İstanbul'un nufusu 15 milyodan fazla sen dandik iki lokantayı hizmetten mi sayıyorsun?
Evet insana dokunan her şeyi hizmet sayıyorum. Kent Lokantası > Dinozor parkı

Artık öyle gereksiz görkemli harcamalar yapılmıyor. Bizzat ve doğrudan vatandaşın yararlanabileceği hizmetler yapılıyor. Biz bu sosyal belediyecilik anlayışını çok sevdik.

Günde hizmet verecekleri insan sayısı 300 bilemedin 500 o lokantaların çok matrah bir şey gibi söylüyorsun utanmadan. Onun 3 katı 5 katı kapasiteyi diğer belediyeler aş evi adı altında dağıtıyor zaten.
Arkadaşlarınla beraber oturup dışarıda yemek yiyebileceğin bir lokanta ile aş evini bir mi tutuyorsun utanmadan!

Yapılan işleri halk görüyor siz görmek istemeseniz de, engellemeye çalışsanız da.
Aynen öyle troller istediği kadar bağırıp çağırsın halk her şeyi görüyor. Şu videonun 2:10 ve 2:50 arasını izleyin yeter.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tekrar söylüyorum İstanbul gibi 15 milyonu aşmış bir şehiri 50-100 kapasiteli dandik projeler kurtarmaz sadece göz boyar.
Özkanım hepsi yavaş yavaş inşa ediliyor merak etme sen. Kreşlerin sayısı artıyor yurtların sayısı artıyor burstan faydalanan öğrencilerin sayısı artıyor. Her şey çok güzel oluyor sen merak etme. O dandik dediğin projelerin millete olan faydası, milyon dolarlar harcanan dinozor parkından çok daha fazla merak etme sen.

Bu açılan kreş ve öğrenci yurtlarının kapasite bilgilerine bak.
Kreş ve yurtların kapasitesi zaten az ve öz olur. Gelişmiş ülkelerde böyledir :D

Son düzenleme:
Artık öyle gereksiz görkemli harcamalar yapılmıyor. Bizzat ve doğrudan vatandaşın yararlanabileceği hizmetler yapılıyor. Biz bu sosyal belediyecilik anlayışını çok sevdik.

Ben yanlış ve saçma buluyorum. Belediyenin lokanta açmak yurt yapmak gibi işleri olmamalı bunlar özel sektörün yapacağı işler.

Zaten kıt kaynağını buralara yatırıp kar gözetmeden özel sektör ile yarışmaya çalışmak saçma geliyor bana. Zaten ben devletçiliğe ve kamuculuğa karşı birisi olarak iyice yanlış buluyorum... Üstüne vergilerden gelen paralar ile halka bedava bir şeyler verilmesini dağıtılmasını da yanlış buluyorum.

Ama sen süper oluyor uçtuk kaçtık 2 yurt 3 kreş ile efsane hizmet gördük süt olmadan biz yapamayız diyorsan oy vermeye devam edebilirsin sıkıntı yok. Ekrem İmamoğlu'nun ilk zamanlarda ki popülerliği yok bunu sizde görüyor biliyorsunuz aslında. Hizmet ile değil sürekli polemik ile kavga ile gündem olmaya çalışıyor.

Ama sen süper oluyor uçtuk kaçtık 2 yurt 3 kreş ile efsane hizmet gördük süt olmadan biz yapamayız diyorsan oy vermeye devam edebilirsin sıkıntı yok.
Biz zaten onu tam olarak bu sebepten dolayı seçtik ve bu sebepten dolayı seçmeye de devam edeceğiz. Belediye dediğin beton yığınları yapmaz halka faydası olan hizmetler yapar. Anne Kart sayesinde Halk Süt sayesinde Kreş sayesinde Yurt sayesinde milyonlarca insan faydalanıyor. Sosyal belediyecilik tam olarak budur. Beton yığını görmek isteseydik başkasını seçerdik.

Biz zaten onu tam olarak bu sebepten dolayı seçtik ve bu sebepten dolayı seçmeye de devam edeceğiz. Belediye dediğin beton yığınları yapmaz halka faydası olan hizmetler yapar. Anne Kart sayesinde Halk Süt sayesinde Kreş sayesinde Yurt sayesinde milyonlarca insan faydalanıyor. Sosyal belediyecilik tam olarak budur. Beton yığını görmek isteseydik başkasını seçerdik.
Bu böyle olmuyor ama. ÖzkanK'yı eleştiriyorsunuz ama piyasacılık konusunda haklı adam. Belediye lokantaları sübvanse ettiği kaynağı nereden sağlıyor biliyor musunuz, orta sınıftan. Zenginler ve fakirler vergi üretmiyor. Tüm yük orta sınıfın üzerinde bu tarz kamusal girişimlerde ve genel olarak vergide. Zenginden daha fazla vergi alacağım desen bile alamazsın, çünkü vermiyor adam. İktisat okumuş herhangi birisi bütün regülasyonları aşar ve vergiyi vermez. Alamazsın. Hiçbir şey yapamazsa faaliyetlerini yurt dışına taşır. Fakire destek olayı bu tarz şeylerle olmaz zaten. Bunun çeşitli yolları vardır kaynakları daha verimli kullanabildiğin. Baya kanıtlı ve çeşitli yerlerde kullanılıyor hala. Belediye bu tarz şeylerle ilgileniyorsa sunumunu da hazırlarım hatta :D neyse bu tarz şeyler tekeldirler ve rekabet etmek zorunda değiller. Haliyle maliyetimi azaltayım ya da daha fazla müşteriye ulaşayım gibi kaygı duymuyorlar. Sorun bu aslında işte. Kimsenin çıkıp da fakirler aç kalsın diyeceğini zannetmiyorum, iktisadi değil sadece. Bir örnek akpnin aldığı ve çürüyen otobüsler varmış. Neden oluyor? Bir girişimci o otobüsleri alsa çürümesine göz yumar mıydı yoksa işletir miydi? Anne kart demişsiniz ama otobüs fiyatlarıyla alakalı sürekli zam ve şikayet okuyorum ben. Ha fakirler aç kalsını kim der biliyor musunuz, siyasetçiler der. Çünkü oy deposudur, en az maliyetle en çok oyu buradan alabiliyorsun. Fakirliği övmeyin çok bence yani siyasetçiler bunu yapacak. Lokanta değil, gıda fiyatlarının maliyetini nasıl azaltırıma odaklansınlar.

Son düzenleme:
Belediye lokantaları sübvanse ettiği kaynağı nereden sağlıyor biliyor musunuz, orta sınıftan.
Orta sınıf sayılırım ve tam olarak bu sebepten dolayı vergi veriyorum, ne mutlu verdiğim vergiler hizmet olarak bana geri dönüyor.
Lokanta değil, gıda fiyatlarının maliyetini nasıl azaltırıma odaklansınlar.
Belediyenin yapacak bir şeyi yok bu konuda maalesef.

Yeni konular

Geri
Yukarı