Maaş Hesabı İçin Banka Önerisi

Lanet olsun ki var. Her ay bana bu kartı veren işletmeci abinin ailesi hakkında tezler üretiyorum.
1605632058674.png

Dünyanın en büyük bankasıymış. İlginç. Türkiye'de niye şube açmışlar acaba?

O zaman maaşla falan uğraşmayıp direkt blokeli kart mı çıkartayım? Başta karşıydım buna ama başka çarem kalmadı.
Sigortalı gözüküyorsanız ve gelir belgeniz varsa banka onayı kolaylaşıyor. Maaşınızı yine de bir bankadan almanızı tavsiye ederim. Düzenli para girişini görmelerinin faydası olur. Otomatik ödeme talimatı da öyle.

Anlaşmalı olanlara normalde kart vermeleri gerekiyor ama siz anlaşmalı bir bankadan değil de büyük ihtimalle havale veya EFT ile para alacağınızdan maaş müşterisi avantajları geçerli olmaz. Anlaşmalı olarak Garanti veya Yapı Kredi’den alacaksanız kredi notuyla vakit kaybetmenize pek gerek yok açıkçası.

Bir de bunların üzerine blokeli kredi kartı ile ortalama bir not edinirseniz neredeyse kesinlikle kart verirler. Tek engel icra davası olabilir.

Bir de bunların üzerine blokeli kredi kartı ile ortalama bir not edinirseniz neredeyse kesinlikle kart verirler. Tek engel icra davası olabilir.
Çalıştığım yer kurumsal bir yer değil zaten o zaman maaş hesabı işi güvenli değil, yok yere zaman kaybedebilirim. Blokeli kart için Kuveyt Türk mü diyorsunuz hala yoksa başka bankalara da gideyim mi?

Pek fark etmiyor. Seveceğiniz bir bankayı tercih edebilirsiniz. 6 aya kadar iyi bir not oluşmalı. Otomatik ödeme talimatı vs. yardımcı olur.

Kurumsal bir yer değilse büyük ihtimalle bankayla anlaşma olmayacağından maaş müşterisi sayılmayacaksınız ve normal kredi kartı değerlendirme prosedürü geçerli olacak. Sigortaya, gelire ve kredi notuna bakacaklar yani. Bankaya yatan para da düzenli gelir olarak gözükmüş olur ve aktif kullanıcı sayılırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı