Çözüldü Maaşım Asgari Ücret Olarak Yatmadı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Bir ay önce bir fabrikada işe başladım dört ay deneme sürecin olduğu, asgari ücret olarak başlayacağını ve sonra kademeli artacağı söylendi. 4.253 TL beklerken 3.945 TL yattı. Ocak ayında işe girmiştim yeni asgari ücret ile.

Bir ay önce bir fabrikada işe başladım dört ay deneme sürecin olduğu, asgari ücret olarak başlayacağını ve sonra kademeli artacağı söylendi. 4.253 TL beklerken 3.945 TL yattı. Ocak ayında işe girmiştim yeni asgari ücret ile.
İşe ayın kaçında başladınız?

Kesintinin bir ton özel sebebi olabilir, bunu çalıştığın iş yerinin muhasebesine sormalısın çünkü kesinti ile detayları onlar biliyor.

Bireysel emeklilik otomatik başlamış ve kesinti yapmış olabilir fakat aradaki fark kadar kesmez maksimum 200 TL keser. Belki de işe başlama ve bitiş günleriniz çalıştığınız iş yerinin maaşı yatırma gününden eksik kalıyordur. Farklı bir sebebi olabilir bunu muhasebe ile görüşmen daha doğru :)

Anladım hocam o zaman teşekkürler. 3 gün öyle bir günde mazeret iznim vardı toplasan sanırım tam ücret yapıyor.
Rica ederim. Ben de işe sonradan girdiğimde sadece o günler yatırılmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam işe ayın 26 veya 27'sinde girmiştim ve sadece ayın 30'una kadar olan kısım yatırılmıştı. Ama yine de içiniz rahat etmek istiyorsa işveren ile konuşabilirsiniz.

Geri
Yukarı