Maaşlı işe girmeyi sorguluyor musunuz?

Çoğu aileler oku da güzel bir işe gir der fakat ben okuduktan sonra 10000TL maaş için başka birine çalışıp tüm zamanımı vermek mantıklı gelmiyor. Siz de bunu sorguluyor musunuz? Sorguluyorsanız bir çözüm düşündünüz mü?
10.000 TL alabilirsen ne ala şu zamanda.
Gerçek hayatta şirketlerde 10.000 TL maaş almak için epey bir bilgi birikimin olması lazım ve bu para ne yazık ki bu zamanda ancak geçimini sağlar.

8000 TL maaş kazanan biriyim. Bunu söylemek tarzım değil pek. Rakam yazıldığı için yazdım. Bir iş yerinde 20 bin TL maaş ile işe başlasan bile o iş yerini satın almıyorsun. Sadece maaşlı çalışan birisin. İyi bir iş iyi bir maaş her güzel şeyin bir sonu var. Bana göre bu iyi bir para ve iyi bir iş yeri. Aşk hayatında ki kural devreye giriyor burada da :) daha iyisini bulana en iyisi sensin aşkım.:D

"Girişimcilik ve yatırımcılık" sermayesini aileniz karşılamayacaksa maaşlı işte çalışacaksınız illaki.

Bende zaten onu belirttim.
(Tabii sermayeye ihtiyacım olursa birkaç yıl olabilir.)

Bir dahakine metni iyi okuyup öyle cevap verin. Ayrıca şu an yatırımdan kazanmaya başladım. Ne kadar olduğunu söylemeyeceğim ama cidden benim için büyük bir değer. Bu yıllar içinde yavaş yavaş büyüyecek. Ve 20 yaşında sermayeye ihtiyacım olmayacak.
Her şeyin %100 olumlu olmayacağının farkındayım. Fakat tecrübe kazanmak daha önemli. Zaten hatalarımız yoksa hiç bir şeyi denememişizdir. Hatalarımız olacak ki onları çözelim.

Kesinlikle doğru. Çok daha ulaşılabilir geldi. Peki siz neden şu an lüks evinizde değilsiniz? Peki sizin hedefiniz nedir? 1 milyon TL'mi? Probleminiz nedir anlayamadım. Madem siz istediniz 1 milyar dolar olsun hedefim. Biraz bekleyin kazanınca yazarım. Anlayamadınız galiba önemli olan para değil. Zengin insanlar kazandıktan sonra ne kadar serveti olduğunu takmıyor bile. Servet ne kadar yüksek olursa o kadar hızlı büyür. Fakat siz böyle şeyleri sorgulayamadığınız için anlamazsınız ve bana karşı çıkarsınız. Saygıyla karşılıyorum.
"Girişimcilik ve yatırımcılık" sermayesini ailen vermiyorsa o maaşlı işte uzun süre çalışacaksın :D

Ben de o yaşlarda sosyal medya sitesi, mobil oyun hatta Apple gibi şirket kurup parayı kıracaktım ama yaş ilerledikçe daha gerçekçi hedefler koyuyorsun kendine.

Öğretmen olacağım öğrenci gibi oluyor memur olsan varsayalım sen sabah 9 akşam 5 bence fena degil günde 6 saat uyku ile

Evet, ben herhangi bir maaşlı işe girmeyeceğim. (tabii sermayeye ihtiyacım olursa birkaç yıl olabilir.) Nedeni ise 9/6 bir patronun kölesi olmak çok saçma geliyor. Onun yerine 7/24 kendi işimde çalışırım daha iyi. Bu arada meslek olarak girişimcilik ve yatırımcılık istiyorum. Şu an girişimcilik için çözümüm yok. Fakat yatırım için kripto paradan ve CS:GO'dan başladım. Daha 14 yaşındayım 20 yaşıma kadar yapabileceğim her şeyi planlayacağım. Umarım her şey yolunda gider. Bunu söylediğim annem dışında herkes benimle dalga geçiyor ama hedefim 30 yaşında 500 milyon dolardan fazla servetim olması. O yüzden kimseye söylemiyorum, tavsiyem sizde söylemeyin hedeflerinizi. Unutmayın hiçbir şey akıllı çalıştıktan sonra imkansız değil. Daha şimdiden okul sıralarında, evde test çözerek yıllarca 10000TL için çalışmanın mantığı yok. Ha bir de iş bulamamak var. Hiç kimseye önermiyorum maaşlı iş. Hayatınızı kurtarıp başarılı olduğunuz alanda risk alıp sınırları zorlayın.

Düşündüğünüz ve yorumun doğruluğu veya yanlışlığı tartışılabilir. İnsanlar gülebilir dalga geçebilir. Yazınızda paranın elde edemeyeceği bir davranış var. Umut ve cesaret ikisi hayatın boyunca yeter. İster çalış. İster kendi işini yap. Faydalı olacağını düşünüyorum. Müsait olunca vaktin varsa izlersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorguladım, 25 yaşındayken eski kariyerimi bırakıp serbest çalışabileceğim yeni bir kariyere başladım. Beyaz yakalı olmaktan da, her sabah belli bir saatte kalkıp bir yere gitmek zorunda olmaktan da nefret ettim.

Maalesef geçen yılların ardından Eylül ayında tekrar beyaz yakalı ve maaşlı olarak işe başlayacağım ama en azından bu defa ülkeyi ve şartları büyük oranda kendim belirledim.

Son düzenleme:
Olay maaşlı bir işten çok yaptığınız işin sonucunda hakkınızı ne kadar alabildiğinizle alakalı.

Yıllarca okuyorsunuz, iyi seviyede en az 1 tane yabancı dil öğreniyorsunuz, alanınızda iyi bir şirkete giriyorsunuz ve günün sonunda banka hesabınıza aşağı yukarı 1000 dolar geçmiş oluyor. Yurt dışında pizza dağıtan çocuktan daha az alım gücüne sahip oluyorsunuz. Elinize geçen parayla sadece nötr olarak yaşayabiliyorsunuz. Bakın işte böyle bir ülkede böyle bir maaşlı çalışan olmak insanı bunaltıyor, hayat enerjisini kaçırtıyor.

İyi bir ekonomisi, insan hakları olan ülkede hakkınızı alarak maaşlı çalışan bir işçi olursanız çok dert yanmaya gerek yok çünkü günün sonunda hakkını aldığını hissettiğin için rahat uyuyorsun, verdiğin emekler birilerinin başarısızlığı ile çöpe gitmediği için üzülmüyorsun.

Kendi işinin sahibi olmanın da bir ton derdi ve tasası var, bunu da kolay sananlar için Türkçe'de çok güzel deyimler var.

Kısacası insana değer verilmeyen ülkelerde işiniz zor. Umarım herkes hakkını alır bir gün.

Olay maaşlı bir işten çok yaptığınız işin sonucunda hakkınızı ne kadar alabildiğinizle alakalı.

Yıllarca okuyorsunuz, iyi seviyede en az 1 tane yabancı dil öğreniyorsunuz, alanınızda iyi bir şirkete giriyorsunuz ve günün sonunda banka hesabınıza aşağı yukarı 1000 dolar geçmiş oluyor. Yurt dışında pizza dağıtan çocuktan daha az alım gücüne sahip oluyorsunuz. Elinize geçen parayla sadece nötr olarak yaşayabiliyorsunuz. Bakın işte böyle bir ülkede böyle bir maaşlı çalışan olmak insanı bunaltıyor, hayat enerjisini kaçırtıyor.

İyi bir ekonomisi, insan hakları olan ülkede hakkınızı alarak maaşlı çalışan bir işçi olursanız çok dert yanmaya gerek yok çünkü günün sonunda hakkını aldığını hissettiğin için rahat uyuyorsun, verdiğin emekler birilerinin başarısızlığı ile çöpe gitmediği için üzülmüyorsun.

Kendi işinin sahibi olmanın da bir ton derdi ve tasası var, bunu da kolay sananlar için Türkçe'de çok güzel deyimler var.

Kısacası insana değer verilmeyen ülkelerde işiniz zor. Umarım herkes hakkını alır bir gün.
Şu yazının üstüne söylenecek tek laf yok.
Üstelik acı yanı ülkenin büyük bir bölümü 1000 doların da altında maaş alıyor.

Geri
Yukarı