Mac kurarken Bios Ekranında Takılma

nicolatesla

Hectopat
Asus x550v model laptopu'ma mac kurmaya çalıştım. Herşey normal gitti. Sanal makine kurdum. Flash diske iatkos'uda yazdırdım. Tam haydi bismillah kurucağız dedim. Bios ayarlarına geldim. Load defaults settings dedim. Flash diski taktım. Save and changes deyip. Enter'a tıkladım. Söylendigi gibi f12 ye bastım. Normal bios ekranına geldi. Alla Alla deyip yeniden başlattım.

F12'ye bastım. Yine aynı flash'ı çıkarttım. Yine aynı. O andan sonra ne yaptıysam o ekranı geçemedim bir türlü. Bios'ta takıldı, kaldı. Lütfen özellikle Recep Baltaş kardeşim görürsen yardım et. Özel bir firmada grafikerim firmanın dosyaları vardı masaüstümde dünden kalma. Onları kurtarmam lazım. Sisteme bir şey olmadıgını düşünüyorum. Sorun bios'tan kaynaklı ama bir türlü çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
bende msi gr683r var bende mac kurmak için ugrasırken bu sorunla karsılastım bios ayarlarına girdigimde kaydet cık diyince donup kalıyordu
ayarları degiştirmeden cıktıgımda donma olmuyordu en kestirme yol olarak biosu yeniden flasladım

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı