Mac OS Kurulum Ekranı Açılmama Sorunu

Ahmet Tekin

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Niğde
Daha fazla  
Meslek
Windows ağ ve sistem yöneticisi
Kurulum esnasında USB belleği seçtiğimde resimdeki hatayı alıyorum. Acil yardım lazım arkadaşlar.
Sistem özellikleri:
  • ASUS H81M-C Anakart
  • Celeron G1840 işlemci
  • 4 GB 1600Mhz Ram
  • 500 GB HDD
  • Ge Force 210 Ekran Kartı
1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi kurulum imajını kullanıyorsun? Clover Boot argümanı içinde nv_disable=1 varsa bunu sil (Clover Boot Menü/ Options/ Boot Args). Inject NVIDIA işaretli değilse bunu işaretle (Clover Boot Menü/ Options / Graphics).

Hangi kurulum imajını kullanıyorsun? Clover Boot argümanı içinde nv_disable=1 varsa bunu sil (Clover Boot Menü/ Options/ Boot Args). Inject NVIDIA işaretli değilse bunu işaretle (Clover Boot Menü/ Options / Graphics).
Yosemite kullanıyorum nv_disable=1 yok injet nvidia işaretli olduğu halde bu hatayı veriyor.

NVIDIA işaretlemeden dene ayrıca. INject EDID işaretli ise bunda da tık kaldır ( yada tam tersi.) Ve ayrıca kurulumda grafik kartını söküp deneyebilirsin.

Sistem bilgilerine dikkat etmemişim. İşlemci yeni OS X sürümleri ile uyumsuz maalesef. Mountain Lion ile denemeler yapabilirsin.

O anakarta da o işlemci gitmemiş yani, daha iyisini hak ediyor. Anakart'ından bende kullanıyorum tam bir Hackintosh ama bu işlemciyle pek performans alamayacaksın ve uğraşların boşuna gidecek. Ekran kartın da çok düşük özellikli ve eski. Moralini bozmak istemem ama malesef durum bu.
OS X Montian Lion ve üzeri kullanmak istiyorum diyorsan en az İ5 işlemci ve NVIDIA GTX750 ve üzeri ekran kartı tavsiye ederim, o zaman Hackintosh tadından yenmez sana kesin garanti veriyorum.

O anakarta da o işlemci gitmemiş yani, daha iyisini hak ediyor. Anakart'ından bende kullanıyorum tam bir Hackintosh ama bu işlemciyle pek performans alamayacaksın ve uğraşların boşuna gidecek. Ekran kartın da çok düşük özellikli ve eski. Moralini bozmak istemem ama malesef durum bu.
OS X Montian Lion ve üzeri kullanmak istiyorum diyorsan en az İ5 işlemci ve NVIDIA GTX750 ve üzeri ekran kartı tavsiye ederim, o zaman Hackintosh tadından yenmez sana kesin garanti veriyorum.
Abartmayalım, tabikide o şekilde daha keyifli olur ama eğer ağır programlar kullanmıcaksa Pentium işlemci gt630 tarzı bi ekran kartı yeterli.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı