Mac OS Sanal Bilgisayar ISO'sunu Bilgisayara Yükleme

deleted727

Hectopat
Daha fazla  
Şu an Mac OS 10.10.5'in ISO dosyasını indiriyorum. Bu normalde sanal bilgisayara kurmak için. Fakat ben bunun ile bilgisayara da format atılabileceğini düşünüyorum. Acaba doğru mu düşünüyorum?
Bu arada; Mac OS 10.10.4'ün ISO dosyası bozuktu. 2 kere indirmiştim fakat çalışmamıştı. Bu çalışır değil mi?

Bilgisayara format atmak için mi indiriyorsun ? :D Amacın ne ? Bilgisayara kurmak istiyorsan neden sanal makine imajını indiriyorsun?

Hayır. Sadece ilerde format atmak istersem RAW imajını indirmem gerekir mi diye sormuştum.

Bu arada, ISO dosyası çalışmadı.

Mac OS X 10.10.5 imajı var zaten şu anda. O da sorunsuz çalışıyor. Bizzat indirdim ve denedim.

Ne yapmak istediğin gerçekten anlaşılmıyor. Sanal makineye kuracaksan iso indireceksin. Format derken sanal makinedekini silmek istiyorsan direk makineler kısmından sil diyeceksin.

Eğer bilgisayarına kurmak istiyorsan zaten sanal makin imajıyla kuramazsın , sonrasında da silmek için imaj falan gerekmez. Hangi sistemi kuracaksan onun imajla daha önceki kurulu sistemler silinebilir.

İSO dosyasını indirdim fakat çalışmıyor. Arşiv olarak açamıyorum. Sanal bilgisayarıma kurmaya çalışınca da işletim sistemi bulunamadı diye hata veriyor.

Virtual ayarlarında ICH9'dan PIIX3 olarak ayarlı değilse bunu dene. Virtual Bot iBoot yüklendikten sonra iBoot çıkartıyorsun ve yerine Yosemite.iso gösteriyorsun.

Son düzenleme:
ICH9 ayarını zaten PIIX3 yapmıştım. iBoot'u kuruyorum sonra bitince Yosemite'ı koyuyorum fakat hiçbir değişiklik olmuyor. Katıp açıyorum gene aynı yerde hata veriyor. Bu arada Oracle VM Vurtual Box kullanıyorum. WMware Workstation'da çalıştıramadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı