Mac OS X clover bootloader kurulum sorunu

biozalp

Kilopat
Ana kurulumu yaparken Tonymacosx kullanidim fakat "nvidia kext" gibi ayarlari UEFI videosundan aldim, son zamanda film muziklerine taktigim icin mac os kurmak istedim kuruldu hic bir sorun yoktu ta ki clover yuklemeye gelince, ne zaman yuklemeye kalksam "installation encountered an error which caused installation fail" denen bir yazi cikiyor, kuramiyorum. Raw kullanmamamin sebebi ethernet'in calismamasi ayrica clover ben de hic calismadi technopat uzerinden yaptigimda sadece safeboot olarak girebiliyordum. Clover'in calismamasinin nedeni ne olabilir?

Sistemde uyum sorunu olan hic bir sey yok, hersey macbook pro ile ayni nasil denk geldiysem (i7 kodlari bile :D)

Son düzenleyen: Moderatör:
Clover Bootloader'a EFI/CLOVER/kexts/10.9 kısmına FakeSMC.kext koydunuz mu? Yoksa kernel panic yersiniz. 10.9 kısmı mavericks için geçerli yosemite ise 10.10 klasörü oluşturacaksınız.
Ayrıca Bootloader olarak Clover kullanın bence en iyisi o.

Bootloader olarak clover kullaniyorum, fakesmc.kext koydum, sorunum bootloader yuklenmesinde, diger hersey oluyor daha multibeast denemedim gerci tek calismayan touchpad ve klavye. O sonra cozulur ama once bootloader. zaten uefi istiyorum ondan clover sart ama sorunu anlamis degilim.

Official mac os 10.9.5 kullaniyorum, app store'dan indirme.

How to Install OS X Mavericks using Clover
Kullandigim yonteme bir bakin zaten anladigim kadariyla technopat ile ayni.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı