Mac OS X için İ7 3770K Tabanlı Sistem Toplama

kycalisan

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ablam grafiker bunun için Mac almayı düşünüyordu ama Hackintosh ile daha kaliteli bir PC alabiliriz diye sistem toplamaya karar verdim. İnternetten araştırmalarıma göre bir sistem topladım. Yardımcı olursanız çok sevinirim bu sistem bana herhangi bir problem çıkartır mı ? Ya da direk Mac alsak daha mı iyi? Yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

• GIGABYTE Z77X-UD5H Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.) Anakart
  • CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 2400MHz CL11 Kırmızı Soğutuculu Ram
  • Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
  • Asus GTX680 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
  • WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • SanDisk Plus 240GB SDSSDA-240G-G25 SSD
  • ENTHUSIAST SERİSİ TX850M 850W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
  • CORSAIR GRAPHITE SERİSİ 780T FULL TOWER BEYAZ PENCERELİ KASA

MAC??? Hiç bilgim ilgim yok dostum ya. Yani Millet MAC'i niye kullanır orasını da anlamış değilim. Hem pahalı hem de iyi değil yani. Neyse demek ki bilmediğim şeyleri var. Iphone gibi kapital bir oyun gibi geliyor bana hep şu Mac.

Merhabalar. Ablam grafiker bunun için Mac almayı düşünüyordu ama Hackintosh ile daha kaliteli bir PC alabiliriz diye sistem toplamaya karar verdim. İnternetten araştırmalarıma göre bir sistem topladım. Yardımcı olursanız çok sevinirim bu sistem bana herhangi bir problem çıkartır mı ? Ya da direk Mac alsak daha mı iyi? Yardımlarınızı bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

• GIGABYTE Z77X-UD5H Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.) Anakart
  • Core i7 3770K Soket 1155 3,5GHz 8MB Cache 22nm İşlemci
  • Asus GTX680 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı
  • WD 3.5" 1TB Caviar Black Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk
  • SanDisk Plus 240GB SDSSDA-240G-G25 SSD
  • ENTHUSIAST SERİSİ TX850M 850W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI
  • CORSAIR GRAPHITE SERİSİ 780T FULL TOWER BEYAZ PENCERELİ KASA

Mac ile ilgili bir bilgim yok.
Kullandığınız yazılımlar MAC ile uyumlu ise MAC kurmakta bir sıkıntı yok.

Topladığınız sistem ise eski mimaridir.
Hem de bütün parçaları eski mimaridir.
Tam bir bütçe belirtirseniz, size yeni nesil bir sistem toplamada yardımcı olurum.

MAC??? Hiç bilgim ilgim yok dostum ya. Yani Millet MAC'i niye kullanır orasını da anlamış değilim. Hem pahalı hem de iyi değil yani. Neyse demek ki bilmediğim şeyleri var. Iphone gibi kapital bir oyun gibi geliyor bana hep şu Mac.
Marka olması fiyatı arttırıyor, düz bir elbiseye etiket basın 100 TL oluyor örneğin.

Mac ile ilgili bir bilgim yok.
Kullandığınız yazılımlar MAC ile uyumlu ise MAC kurmakta bir sıkıntı yok.

Topladığınız sistem ise eski mimaridir.
Hem de bütün parçaları eski mimaridir.
Tam bir bütçe belirtirseniz, size yeni nesil bir sistem toplamada yardımcı olurum.
Kusura bakmayın ceza yediğim için yazamadım. Eski mimari demişsiniz. Donanımların mimarilerinin eski olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Fiyatı 4 bin ile 8 bin arasında olabilir. Ama dediğim gibi Hackintosh yükleyeceğim için sistemin buna uygun olması gerekmekte.

Kusura bakmayın ceza yediğim için yazamadım. Eski mimari demişsiniz. Donanımların mimarilerinin eski olup olmadığını nasıl anlayabilirim? Fiyatı 4 bin ile 8 bin arasında olabilir. Ama dediğim gibi Hackintosh yükleyeceğim için sistemin buna uygun olması gerekmekte.

Mimarisinin eski olup olmadığını model numaralarına bakarak anlayabilirsin.
GTX 680, GTX 600 serisi ve 2012 yılında piyasaya çıkmış.

Siz tam bir bütçe belirtirseniz, size yeni bir sistem toplamada yardımcı olurum.

Mimarisinin eski olup olmadığını model numaralarına bakarak anlayabilirsin.
GTX 680, GTX 600 serisi ve 2012 yılında piyasaya çıkmış.

Siz tam bir bütçe belirtirseniz, size yeni bir sistem toplamada yardımcı olurum.
Fiyatı dediğim gibi 8 bine kadar olabilir. Ama siz sanırım donanımlar Hackintosh uyumluluğu var mı yok mu bakmadan toplayacaksınız sistemi? Eğer öyle olursa çok işime yarayacağını söyleyemem açıkçası. Çünkü Windows yüklemeyeceğim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı