Mac OS X İçin Toplanacak Bir Sistem

İhsan Bayraktar

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Elimde tamamen AMD mimariye sahip bir PC bulunuyor, ve gayet eski. Biosta AHCI desteği olmadığından ve işlemci uyumsuzluğu gibi konulardan dalayı sisteme ancak Snow Leopard kurabilmiştim.

Çok iyi olmasa da makul bir sistem toplamaya çalıştım. Bunu yaparken Recep abinin Mavericks rehberinden de yararlandım. İlerleyen günlerde, bi tabii sizden gelecek mesajlar doğrultusunda, almayı düşünüyorum.

Sizce nasıldır, Mac OS X uyumluluğu konusunda?

• Asus P8Z77-V LX 1155 Anakart
Bimeks | Asus P8Z77-V LX Intel Z77 Soket 1155 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 HDMI Anakart
• Intel Core i3 3225 Intel Graphics HD 4000 1155 İşlemci

• CORSAIR 8GB (2x4GB) Vengeance 1600 MHz Dual Kit CL9 Ram
Corsair 8Gb (2X4Gb) Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Dual Kit Ram - Vatan Bilgisayar
• AOC i2269 VW 1080p IPS Led Monitör
Aoc 21.5" i2269Vw Geniş Ekran Led ips Monitör - Vatan Bilgisayar

Ayrıca ekran kartı seçmedim; işlemci üzerinde barındırıyor diye. Bir tek işlemciyi satın aldım son kaldığı için Gold Bilgisayar'dan. Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavericks hatta Yosemite'de kurulabilir. Ses ve Ağ sıkıntıları bir ihtimal çıkarabilir. Kext kurarak sorunlar aşılabilir. Ancak genel olarak uyumlu.
- 1155 pin yerine 1150 toplasaydınız keşke artık 1150'nin devri.
- Monitörde iMac'lere benzemiş iyi oturmuş.

Clover ile ID girilerek aktif hale getirilebilir.
- Anakart olarak Gigabyte B85M-D3H anakart öneriririm kendim kullanıyorum. Sadece ağ yongasını kurmak gerekiyor.
- Kullanım amacınıza göre karar verebilirsin. Ama mümkünse i5-4460 öneriririm.

Çarpan kilidi kapalı zaten işlemcinin boşuna Z97 almanıza gerek yok overclockda yapmıyorsunuz sanırım. H97 chipsetli olabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı