Mac OS X için Z77 anakart

marki

Hectopat
İyi çalışmalar

Öncelikle emekleriniz için teşekkur ederim.
Ben yeni bir bilgisayar topluyorum. Eğer kurabilirsemde Mac kurmak istiyorum.

İzledigim videoda Gigabyte GA Z77 D3H anakartını kullanmışsınız. Fakat incelemerinizde ses kartının Via olmasından dolayı problem yaşama ihtimali olduğunu soylemişsiniz. Bende bunun üzerine biraz araştırma yaptım ve Gigabyte ın z77 anakartlarında Realtek chipsetli anakart bulamadım. Varsada bilmiyorum artık. Gigabyte anakart yerine MSI Z77 G43 yada Asus Z77 anakartlarından alsam (Realtek chip setli) yinede sorun yaşama ihtimalim varmı?

Ayrıca 64GB bir SSD alıp bunu ikiye bölüp Mac ve Windows yüklesem kalan Hdd lerimide Birini Mac diyerini Windows İkincil disk olarak atayabilir miyim?

Bana önerebileceğiniz başka ürünlerde varmı?

Teşekkürler

Recep bey bana tavsiye ettiğiniz Hackintosh Sistem Tavsiyeleri | Technopat ve Hackintosh Uyumlu Haswell İşlemci ve Anakartlar , Hackintosh Rehberi makalelerinizi dikkatlice okuyup inceledim. Bütceminde bana verdiği sınır çerçevesinde aşşağıda yazılı olan anakartları, remleri ve işlemciyi seçtim. İlave olarak da bir adet SSD disk ilave attim.

İşlemci:
Intel Core i5-3570K Quad-Core Processor 3.4 GHz 4 Core LGA 1155

Rem:
Corsair Vengeance 8 GB ( 2 x 4 GB ) DDR3 1600 MHz
Corsair Vengeance 16GB (2x8GB) DDR3 1600 MHz

SSD:
SanDisk Extreme SSD 120 GB SATA 6.0 Gb-s2.5-Inch Solid State Drive SDSSDX-120G-G25

Anakartlar:
Gigabyte Z77-DS3H
Gigabyte Z77X-UD5H

Aslında gönlüm UD5D den yana ama bütcem beni zorluyor. UD5H yi seçenek olarak sunmamdaki amaç ise 8 adet sata portununa sahip olması. SSD ile birlikde toplamda 4 adet HDD ve 2 adet DVDROM a sahip olacağım. DS3H ise ekonomik anlamda daha iyi benin için.

Bu arada sunuda sormak istiyorum. 120 gb SSD yi ikiye bölüp 1. Bölüme Mac 2. Bölüme Win. Kurmak istiyorum. Ayrıca elimdeki mevcut Hdd lerden birini MAC diyerini Win. atarsam çalışmalarında bir sorun olur mu?

Seçmiş olduğum parçaları değerlendirir misiniz? Mac OS X için uygun olmayan bir şeçim yapmak istemiyorum. Hatalı seçim yaptıysam lütfen beni uyarın yada bileşenleri değiştirin.

Teşekkurler.

İlginizden dolayı teşekkur ederim. Ürünleri bu gün inventus dan sipariş ettim. Tahmini 2 günde elimde olurlar.

Gelir gelmez sistemi toplayacağım. Mac kurulumu ile ilgili deneyimlerimi sizinlede paylaşacağım.

Teşekkürler

Mevcut kasam Thermaltake Kandalf maleses dönüştürücü olmadan yeni bir bileşen takamıyorum.

Ne yazikki bu gun bir şey farkettim. Power supply nimi içini temizlemek için açtım ve 3 adet kondansatörün akmis oldugunu gördüm. Tamir için yarin bir elektronikci arkadaşıma götüreceğim. Bende bir süredir bir sıkinti farketmiştim ama power hiç aklima gelmedi.

Tamir ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. Tabi benim içime ne kadar sinir ayrı.

Bana 700w civarı power suppl tavsiye edermisiniz?

Teşekkurler

Nihayetinde sistemim çalışır hale geldi. Şu an trans Mac ile flahs belleğimi hazırlıyorum.

PC ye Mac OS X Kurma Rehberi videonuz dışında yapmam gereken başka bir ayar varmı?

- - - Güncellendi - - -

MalesefSiyah ekranda kaldim.

Son bios sürümünü yükledim. (bu arada win cöktü)
Iki defa videodaki ayarlari dikkatlice ayarladim. F12 bastim.
sizin ekranda UEFi: usb hard driver cikiyor ama bende sadece flash belleğin adi cikiyor . nerde yanlis yaptim acaba?

- - - Güncellendi - - -

Birde acaba Flash belleğin USB 3 mü olması gerekiyor yoksa normal 8gb üstü herhangi bir disk olur mu?

Nihayetinde sistemim çalışır hale geldi. Şu an trans Mac ile flahs belleğimi hazırlıyorum.

PC ye Mac OS X Kurma Rehberi videonuz dışında yapmam gereken başka bir ayar varmı?

- - - Güncellendi - - -

MalesefSiyah ekranda kaldim.

Son bios sürümünü yükledim. (bu arada win cöktü)
Iki defa videodaki ayarlari dikkatlice ayarladim. F12 bastim.
sizin ekranda UEFi: usb hard driver cikiyor ama bende sadece flash belleğin adi cikiyor . nerde yanlis yaptim acaba?

- - - Güncellendi - - -

Birde acaba Flash belleğin USB 3 mü olması gerekiyor yoksa normal 8gb üstü herhangi bir disk olur mu?

Bendede aynı sorun var :/

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı