Mac OS X Kurulum için Sistem Uyumu

okorkmaz

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Öncelikle technopat ekibine yaptıkları işlerden dolayı çok teşekkür ediyorum.
Bilgisayar Mühendisliği öğrencisiyim ve yazılımla uğraşmaktayım. Apple ürünlerinin fiyatları mağlum, bu fiyatlara 2 - 3 kat yüksek daha iyi sistemler kurulabilir. Fakat apple ürünlerinin yazılım ile donanım arasındaki bağının ve performans açısından iyiliğini herkes bilir. Bende bir masasüstü sistem topladım.

Özellikler:
ASUS X99-A Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 3200Mhz (O.C) Anakart
Intel Core i7 5820K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.3GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci
GSKILL 8GB (2x4GB) Ripjaws4 Kırmızı DDR4 2400MHz CL15 1.2V Dual Kit Ram (16GB olabilir)
MSI GTX970 TIGER GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
Corsair 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD
Seagate 3.5" 2TB Barracuda Sata 3.0 64MB Cache 7200Rpm Harddisk

Güncel Olarak Kullandığım Yazılımlar:
Visual Studio , Ms SQL Server , Adobe Ürünleri (Dreamweaver, Photoshop vs) ,Office, Vmware ve Xamarin.

Yapmak istediğim düşünce hem Windows 8.1 hemde Yasomite yada Mavericks kurmak.
1 - Donanımlar acaba Mac OS X kurmak için uyumlu mu?
2 - Kullandığım güncel yazılımları hem Windows hemde Mac OS tarafında kullanmak istiyorum. Mac OS tarafında program yükleme (lisans) problemi çıkar mı ?
3 - Normal bir Macbook Pro'ya göre üst düzey bir sistem elimde mevcut. Benim için asıl nokta acaba bu sistemdeki Mac OS Macbook Pro'daki performansa yaklaşır mı yada aynı performansı verir mi ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler , bir deneyeceğim :)

Performans ile ilgili bilgi verebilecek kimse yok mu acaba ? Yani şu sistemle mac OS kullanmak mı mantıklı yoksa gidip donanımsal olarak daha asagısında aynı fıyata olan macbook pro tarzı bır mac urunu mu ?

X99 için kuranlar var ama denemedim, rampagedev'den X99 için DMG indirip öyle kurman gerek.
- Sistem uyumlu Intel + Nvidia sistemler uyumlu.

Eğer kurulum başarılı olursa performans açısından sıkıntı yaşar mıyım ? Örneğin; BootCamp yada Parallels Desktop ile Windows tarafında Visual Studio'da rahat rahat işlemlerime devam edebilir miyim ?

Performans konusunda sorun yaşar mıyım ? Yani asıl sorum şu 2 - 3 gündür cevap arıyorum. Kendim toplayıp Mac OS mu kurmalıyım ? Yoksa aynı fiyata gidip Macbook mu almalıyım ?

Paran varsa bence Macbook al ama oyunu unut. Ama tam bir canavardır.

Asus X99-Deluxe kurdum. Gayet stabil çalışıyor. Tek problem ses haricinde problem yok. Çatır çatır oyun da oynuyor.

Oyun konusunda ben daha göremedim Mac de oyun oynayanı ama son oyunları vs destekleyeceğini hiç sanmıyorum..

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı