Mac OS X kurulum sorunu (PC reset atıyor)

emiyya

Hectopat
Merhaba arkadaşlar , Clover ile kurulum yapmaya çalışıyorum fakat bilgisayar kendine reset atıyor.Bios'da SATA mode'u AHCI seçemiyorum çünkü SSD'lerim RAID olarak çalşıyor ve AHCI yaparsam Windows boot etmiyor.Fakat AHCI yapıpta denedim değişen birşey olmadı.Bilgisayarım MSI GT70 dragon edition 2.Bios'um Recep Baltaş'ın GE40'ıyla neredeyse aynı .Videoda yaptığı bütün adımları aynen takip etmeme rağmen bir sonuça ulaşamadım.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

AHCI olması şart. Bios Secureboot disable / other OS yaptınizmi? Ehci hand-off enable Yada disable olarak deneyin.

BIOS ayarlarınızı öntanımlı ayarlara çekin ve yukarıdaki ayarları tekrar yapın. Olmaz ise, kurulum için yeniden USB installer oluşturun. Kimi zaman hatalı inebilir yada USB oluştururken, sorun yaratmış olabilir.

USB'yi 2. yazışım aslında daha önce başka bir dosyayla tekrar denemiştim ama başarılı olamadım.BIOS ayarlarını dediğiniz gibi sıfırlamayı denicem.

Evet sonunda biraz gelişme kaydetmeyi başardım.Clover Options > Binaries Patching Menu > Kernel PM Patch işaretleyip denediğimde nanoseconds hatası alıyorum.Normalde sistem buralara gelemeden restart edip Windows'u boot ediyordu.Artık burda Windows'u boot etmeye başlıyor.

Usb/ efi / clover / Kext icinde nullcpupowermanagement.kext oldugundan emin ol. Ayrıca sistemini boot verbose mode ile başlat. Ekranın takıldığı yerin resmini çek burada paylaş.

Çok gelişme kaydetiğimi düşünüyorum.Artık PC reset atmıyor.
npci=0x2000 dart=0 nv_disable=1 kext-dev-mode=1
Satırı şu şekide değiştirdim.Still waiting your root device hatası alıyorum.

Sorunu USB belleğin Windows'ta gözüken EFI bölümünde Clover/kexts/10.10 klasöründeki GenericUSBXHCI Kext'sini silerek çözdüm.Başarılı bir şekilde kurulumu gerçekleştirdim.Ama sorunlar devam ediyor.Clover configurator'da mount EFI diyip USB beleğin içindeki Clover dosyasını masaüstüne attım fakat HDD'yi mount edince EFI klasörü gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı