Mac Os X Mavericks Kernel Panic - com.apple.driver.AppleIntelCPUPowerManagement

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emre Özemre

Hectopat
Yer
Çanakkale
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Teknikeri
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var. İlk başarılı kurulumumdan sonra sistemde bir kaç upgrade işlemi yaptım. Sisteme Intel Core2Quad Q9550 işlemci ve XFX AMD Radeon HD6790 ekran kartı taktım. Yalnız budan sonra sistemi açtıktan sonra kernel panic almaya başladım. Nette yaptığım araştırmada HD 6790 ile başarılı kurulum yapan arkadaşlar var. Clover bootloadr ile ilk kurulumda hiç bir şekilde ekran kartını devreye sokamadım. Daha sonra Chamaleon ile yaptığım kurulumda da GraphicEnabler=Yes yaptığım zaman kernel panic alıyorum. Chamaleon Wizard ile bir çok kombinasyon denedim ama bir türlü sonuç alamadım. Aşağıda kernel panic ekranın resimlerini ve sistem özelliklerimi görebilirsiniz. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Anakart: Gigabyte GA-G31M-ES2L FI Rev. 2.4 (Bios en güncel sürüm)
  • İşlemci: Intel Core2Quad Q9550 2.83 Ghz
  • Ram: Kingston 4 GB (2x2GB) PC6400 800 Mhz
  • Ekran Kartı: XFX AMD RAdeon HD 6790 1 GB
  • HDD: Samsıng 250 GB 7200 rpm
  • Power Suppley: Thermaltake 600 Watt

Sağolun Recep bey... Yalnız şimdi başka bir problem daha çıktı netten araştırıp bulduğum kextleri yüklememe rağmen 6790 kartımı ala tanıtamadım. Sizin önereceğiniz bir yöntem var mı? (Yeni kart almak dışında... :) )

Çok teşekkürler verdiğiniz destek için. Eğer tam anlamıyla çalışan bir sistem kurulumu yapabilirsem sorunsuz bir şekilde bir videolu anlatım yapmayı düşünüyorum inşallah başarabilirim. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı