Mac OS X Mavericks Kurulumu

darkgamer_gs

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar gün içersinde kendi dizüstü bilgisayarıma başlıkta bahsettigim durumu yükledim ardından bazı programları USB'ye atmama rağmen göremediğim icin yeniden başlatıp Windows'a girip programları indirdim. Tabi Mac OS bu dosyaları yine görmeyince ben de windows'a tekrar gidip usb içindeki görünen tüm dosyaları sildim. Ve sadece eksik olan o iki dosyayı attım. Simdi ise yeniden başlatıp da usb üzerinden girmeye çalısınca Mac OS'a ince bir çubuk ekranın sol tarafının en üstünde gidip geliyor ama devam etmiyor. Ne yapmam gerekiyor?

Sistemim ise aşağıdaki gibidir.
İntel core i5 2450m
Amd Radeon hd7670m 2gb
8gb ddr3
540 gb hdd
Sorunu aslında yeniden yükleme yaparak çözdüm ama bu seferde ekran kartı sıkıntısı var ve clover configuration adlı programdan mount efi yapamıyorum

Dediğim neyi yaptın? Yada neler yaptın?
Kurulum sonrası sistemin USB olmadan Boot edilebilmesi için yapılması gerekenler:

mad_at_computer_800_clr_8355-copy-copy-png.83232

Her ne kadar USB / EFI içindeki dosyaları direk olarak kurulum yaptığınız EFI bölüntüsüne kopyaladığınzda çalışıyorsa da, biz Clover Bootloader ile kurulum yapmanızı öneriyoruz. Bunun için;
USB / EFI içindeki Clover bootloader açın ve sisteminize göre ( UEFI yada Legacy ) buna göre kostüm ayarlarını yaptıktan sonra kurulumunu yapın:

UEFI için:

uefi-clover-png.83204

UEFI olmayan Sistemler için (GPT Olarak Formatlanmış HDD için):

non-uefi-png.83205

UEFI Olmayan Sistemler ( Windows Yanına Yapılan Kurulumda MBR Formatlı HDD için):
mbr_clover-png.95956

Ardından USB / EFI içinden sadece size gerekenleri HDD / EFI içine kopyalayın. Kopyalanması gerekenler:
  1. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine Ethernet kextinizi ekleyin.
    ALXEthernet
    AppleIntelE1000
    AtherosE2200Ethernet
    RealtekRTL8111
  2. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine FakeSMC.kext ekleyin.
    FakeSMC.kext
  3. /EFI/CLOVER/kexts/10.10/ dosya yoluna gidin ve içine NullCPUPowerManagement.kext ekleyin.
    NullCPUPowerManagement.kext
  4. EFI/ CLOVER içindeki Config.plist dosyasını aşağıdakilerden size uygun olan ile değiştirin.
    config.plist-Intel-HD4600-desktop.zip
    config.plist-Standard.zip
    config.plist-GE=Yes-NVIDIA.zip
    config.plist-GE=Yes-ATI.zip
  5. /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/ dosya yoluna gidin ve içinden VBoxHfs-64.efi dosyasını silin ve yerine HFSPlus.efi koyun.
    HFSPlus.efi
  6. (Opsiyonel): /EFI/CLOVER/ACPI/patched/ dosya yoluna gidin ve içine DSDT.aml, SSDT.aml dosyalarını koyun.

Simdi sizin ilk attığınız dosyayı config.plist adıyla değiştirip clover içine attım. Ama mbr kurulumuna göre clover yüklemediğim icin problem olabilir. Öyle bir denedikten sonra tekrar haber vereceğim.

Üstte bahsettiklerinizi yaptım ancak yine bir değişiklik olmadı.

Sen Clover kurulum mu yaptın? Ayrıca Yosemite dene istersen:
Technopat OS X Yosemite 10.10.5 RAW İmajı

Masaüstü Bilgisayarlar için:

Kod:
MEGA

Dizüstü Bilgisayarlar için:
Kod:
MEGA

Kod:
MEGA

Kod:
MEGA
Ben tekrardan sıfırdan yükleme yaptım ve rehberdeki gibi clover yükledim. Ama bir turlu usb siz clover i açamadım. Bende usb ile açma yolunu deneyerek kullanmaya başladım. Sonra sizin attığınız config.plist i clover içindekiyle değiştirdim ancak yine bir değişiklik olmadı. Onun dışında ses sürücüsü Ethernet sürücüsü olsun problem yasamadım. İnsallah yosemite ile çözülür problem.

Kod:
MEGA

Kod:
MEGA
USB ile sifirdan yükleme yapmaya çalısınca daha yükleme ekranı gelmeden Bluetooth tarzi bir şey yazan hata veriyor. Ardından ise böyle bir simge geliyor.

Kod:
MEGA

Kod:
MEGA
Neyse ben Mac OS yüklemekten vazgeçtim. Hem yardım bulması zor hem de yapılan en ufak işlemde sistem çöküyor. Yine de yardımlarınız icin teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı