Mac OS X ML2 10.8.5 güncelleme

ibrahimcoban

Hectopat
Yer
izmir
Daha fazla  
Meslek
tcdd
Toshiba Satellite L750 usb image ile kurulumu deneme yanılma yöntemiyle -ki sizin varlığınızı es geçemem- forumdaki önermeleriniz sayesinde kurdum. Şaşılacak şekilde wifi dahi çalışıyor. Şuana kadar hiç yazmadım, genelde foruma bakarak çare buldum birçok sıkıntıya ancak şuan güncelleme yapmak isritorum ki tam olarak net birşeyler bulamadım. Güncelleme yapmadan önce yapmam gerekenler var mıdır? Varsa nelerdir bununla ilgili yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkürler.

10.8.5 Güncelleme sonrası yeniden başlatmadan önce chimera bootloader yükleyin, alc ses dosyası kullanıyorsanız onunda yedeğini alın alc kullanmıyorsanız sorun yok.. Yeniden başlatın..

10.8.5 Güncelleme sonrası yeniden başlatmadan önce chimera bootloader yükleyin, alc ses dosyası kullanıyorsanız onunda yedeğini alın alc kullanmıyorsanız sorun yok.. Yeniden başlatın..

App store den güncelle diyorum, güncelleme bittiğinde yeniden başlat demeden önce chimera bootloader u kuruyorum ve yeniden başlatıyorum doğru mudur talat bey ? Bulduğum doğruysa indireyim bunu vaktinizden çalıyorum ama bakabilirmisiniz lütfen.

Doğrudur... Ses sorun çıkarırsa multibeast ile makinenize uygun ses dosyası yüklersiniz.

Harikulade çok teşekkür ederim, derhal deniyorum. Umarım sorunsuz bir şekilde.

İndiremedim bir türlü chimera bootloader i link bulamıyorum. Var mı bildiğiniz acaba ?

Üstadım büyüksün hala arıyordum çok teşekkürler.

- - - Güncellendi - - -

Kurulumu yaptım güncelle dedim 15 dk kadar kurulup yaptı sonunda hiç bir güncelleme kurulamadı dedi. Yeniden başlat yazıyordu ve yeniden başlayamadı :) Hiçbir şekilde açılmıyor sistemin açılmasını geçtim hiç elektrik almıyor muş gibi. Gel de çöz şimdi :) Var mı öneriniz üstadım :)

- - - Güncellendi - - -

Klasik sorun elma ve girilmez işaretim oldu nur topu gibi :) BIOS'da herhangi bir değişiklik yaparsam düzelme olur mu acaba yoksa yeniden kurulum mu yapmalıyım?

- - - Güncellendi - - -

Üstadım yeniden kurulum yaptım hiç birşey kurmadan yine chimera kurup update etsem mi acaba yada farklı birşey var mı deneyebileceğim?

Chimera ile bir işiniz yok. Güncelleme sonrası sistem açılmaz çünkü birçok yeni Kext gelir ve varolan kext'ler ile çakışma olur. Ya -s ile boot edip Single User modda Kext'leri silersiniz, ya da güncellemeden önce Kext'leri Extension klasöründen başka bir yere taşırsınız.

Ben hangisini öneriyorum? Hiçbirini. Ben diyorum ki iAtkos kesinlikle kullanmayın (rehberleri ben yaptığım halde onlar acemilik dönemlerimdi), onnu yerine doğrudan 10.8.5 kurun.

Unibeast ile Hackintosh Rehberi: Mac OS X Mountain Lion Kurulumu | Technopat

Bir de sizi virüslü linkler paylaşmamanız konusunda uyarıyorum.

Şimdi Recep Hocam iAtkos da güncelleme yaparken ilk önce extensions klasörünü kopyalıyoruz, güncellemeyi yapıp tamamlıyoruz, yeniden başlatmadan önce değişen extensions klasörünü silip kopyasını aldığımız extensions'u yerine yapıştırıp yeniden başlatıyoruz doğru mudur ? Başka bir şeye gerek var mı ? Dual boot sorun yaratır mı ? Ayrıca 10.8.5 oynanmamış sürüm demiştiniz öyle olması güzel tabi ama iAtkos'u neden önermiyorsunuz ?

- - - Güncellendi - - -

Recep Bey meşgulsünüz herhalde.

iAtkos'u önermiyorum çünkü içinde çok fazla modifikasyon var. Ayrıca bu tür güncellemelerde de hep sorun çıkıyor. Ne kadar fazla gereksiz Kext, o kadar fazla sorun demek. iAtkos biraz kolaya kaçmak oluyor. Benim ilk rehberlerimde vardı. Artık daha evrensel çözümlere yöneldim.

Neyse, zaten Mavericks çıktı dün. Artık daha güncel sürümler kuracağız.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı