Mac os x uyumlu uygun fiyata PC toplama önerisi

serko

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Arkadaşlar şimdi kullandığım Pc mac os x i kısmen çalıştırdığından dolayı uygun maliyete gelebilecek Pc toplamak istiyorum.
Bu konuda Anakart, işlemci, güç kaynağı ve ekran kartı öneriniz var mı ?

Yaptığım araştırmalara göre iyi bir donanımın maaliyeti 1500 tl gibi görünüyor gigabyte anakart, i5 3.2ghz ve 2 gb 256 bit ekran kartı falan.
Sizce güç kaynağı faktörü ne kadar önemli ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı ile ilgili sıkıntılar olabiliyor Hackintosh'larda. Laptoplara has bir problem mi bilmiyorum ama Technopat kanalındaki rehberlerde harici ekran kartını iptal edip sadece işlemcinin grafik gücünü kullanıyorlardı. Dual boot ile Windows kurmayacaksanız, sadece Mac OS kullanacaksanız bunu araştırmakta fayda var, paranız cebinizde kalır. Ne için kullanmayı düşünüyorsunuz sistemi?

Masaüstü sistemlerde işlemci+harici ekran kartı kullanılıyor... Sadece 2008 ve öncesi eski nesil ekran kartı kullanan laptoplarda sorun olmuyor. Yeni nesil laptoplarda, optimus Nvidia kullanan yada AMD ekran kartları % 90 sorunlu. Yeni nesil laptoplarda her iki ekran kartını (Harici ve CPU) kullanabilen varsa bizede öğretsin :)

Mac işletim sistemine geçmemde en büyük faktör güvenilirliğinden dolayı windows çok can sıkıcı olmaya başladı özellikle virüslerden dolayu bu yüzden mac a geçmeyi düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı